Mars: Burçları, Evleri ve Açıları

Kaynak, Joy of Satan’ın aynı sayfasıdır. Bu yazıda “ben” dili kullanılan yerler Yüksek Rahibe Maxine’in ağzındandır.

[MARS HAKKINDA]

BURÇLARDA MARS

Koç

Mars’ı Koç’ta olan insanlar özgüvenli, çokça rekabetçi, agresif, cesur, heyecanlı, gözüpek, dürüst ve saf tutmaktan asla çekinmeyen insanlardır. Asla geri çekilmezler, genellikle fevridirler ve sıklıkla bir konuda hiddetlidirler. Öfkeleri en ufak şeyde tetiklenebilmesine rağmen, öfkeleri çok uzun sürmez. Mars’ın Koç’ta olması bir çizelgede düşük özgüven ve utangaçlık etkilerini dengeleyebilir. Bu yerleşim aynı zamanda sağlık, çokça enerji ve güçlü dirilik verir, ama baş ağrıları olması da yaygındır. Çizelgede başka Koç gezegenleri ve/veya ateş burçlarına bir yoğunluk varsa, çokça benmerkezcilik ve başkalarının ihtiyaçlarına karşı bihaberlik olabilir. Bu insanlar savaşçıdırlar, ve muharebe ve sürtüşmelerden hoşlanırlar. Doğuştan liderlerdir. Koç’taki Mars buyurgan ve ısrarcıdır, özellikle de önemli bir konumdaysa sıklıkla patavatsızdırlar.

Boğa

Mars’ı Boğa’da olan insanlar güçlü bir cinselliğe sahip ve tenseldir. Bu yerleşim kararlılık ve dayanıklılık verir. Mars’ın ikinci evde olduğundaki gibi [ikinci evin doğal yöneticisi Boğa’dır], kişinin enerjisi maddesel mal-mülk ve zenginlik edinmeye odaklıdır. Mars’ın Boğa’da olması, çizelgede bunu destekleyen başka yerleşimler ve açılar da varsa sanatsal yetenek ve iyi zevkler verebilir. Mizaç sebatlı ve inatçıdır. Boğa’daki Mars güçlü bir fiziksel bünye ve iyileşme yeteneği verir. Bu insanlar, çizelgede buna güçlü bir şekilde karşı olan başka faktörler yoksa zor ve talepkar fiziksel iş yapma yeteneğine sahiptir. Bu insanlar işlere kapsamlı yaklaşımlarıyla, daha yavaş ve detaylara dikkat ederek çalışmalarıyla bilinir. Boğa’daki Mars, aşk konusunda doğal olarak kıskanç ve sahiplenicidir.

İkizler

Bu insanlar konuşkandır. Konuşmayı ve kendilerini ifade etmeyi çok severler. Kıpır kıpırlardır ve kolay sıkılırlar, gergin bir enerji bolluğuyla birlikte sinirleri gergindir. Bu yerleşime sahip kadınlar zeki ve konuşkan sevgililere ilgi duyarlar. Romantik bir ilişkideyken aldatmaya meyillidirler, özellikle de kendilerine iyi davranılmadığını hissederlerse veya sıkılırlarsa, tıpkı Venüs’ü İkizler’de olan erkekler gibi. Zihin aktiftir ve kelime bulmacaları ve zihni uyaran benzer oyunlara ilgi vardır. İkizler’deki Mars tartışmada iyidir. Bu insanlar kararsızlığa yatkındır ve sıklıkla farklı konulardaki fikirlerini ve duruşlarını değiştirirler, özellikle de çizelgede değişken burçlara bir odak varsa. Kişinin enerjisi iletişime ve entelektüel aktivitelere odaklanmıştır. İkizler’deki Mars dayanıklılık için iyi değildir ve bu yerleşime sahip birçok kişi sıklıkla sonradan sıkıldıkları projelere başlarlar ve sonra çok az şey tamamlayarak başka şeylere geçerler. Bu yerleşim el çabukluğu ve fiziksel koordinasyon verir, özellikle de çizelgedeki diğer yerleşimler bunu destekliyorsa.

Yengeç

Bu insanlar doğuştan evhamlıdırlar, sıklıkla öfkelerini içlerinde tutarlar ve bu yüzden ülser gibi mide sorunları yaşarlar. Öfke kendini ifade ettiği zaman bu sıklıkla evde, aile üyelerinin arasındadır. Güvenlik onlar için çok önemlidir. Kişinin enerjisi eve ve aile hayatına yönlendirilmiştir. Ayaklarını yere basıp kendilerini göstermekte sıklıkla zorluk yaşarlar, ve deyimi yerindeyse bin dereden su getirirler ve ihtiyaçları karşılanmadığı zaman da küsüp surat asarlar. Kaprisli, alıngan, kolay üzülen ve istikrarsız kişiler olabilirler. Erkekleri sıklıkla yumuşak duyguları ifade etmekte zorlanır. Her iki cinsiyet de kin tutmaya yatkındır. Bazı durumlarda, 4. Evde Mars olduğundaki gibi hayatta ev içi şiddet olabilir.

Aslan

Bu insanların inanılmaz derecede gururu vardır. Doğuştan gösterişçidirler, ve başkalarını nasıl etkileyeceklerini bilirler. Doğal liderlerdir, yaratıcılardır ve güçlü bir iradeye sahiptirler. Bağımsızlığa ve kendi kendine yetmeye ihtiyaçları vardır. Aşkta tam ve bütünüyle adanmışlık beklerler. Mars’ı Aslan’da olan birine aşık olan biri, ilişkinin mutlu bir ilişki olması için bu kişiye olabildiğince ilgi göstermelidir. Çokça enerji, irade ve yaratıcılık vardır. Mars’taki Aslan oyunculuk yeteneği verir. Diğer ateş burçları gibi burada da benmerkezcilik ve başkalarının ihtiyaçlarına karşı dikkatsizlik olabilir. Bu yerleşim özgüven verir, ve düşük özgüvene sebep olan açıları dengeleyebilir. Güzel sanatlar ve müziğe olağanüstü bir yetenek olabilir, özellikle de çizelgedeki başka faktörler bunu destekliyorsa.

Başak

Burada kişinin enerjileri çalışmaya odaklıdır. Bu kişiler işlerinde rekabetçidirler, ve harika işçi olurlar. Başak’taki Mars durmadan dırdır edip eleştirebilir. İnsanlarda ve başka şeylerde, başkalarının sıklıkla gözünden kaçan ve dikkatinden tamamen kaçırdığı hataları görüp bunlara dikkat çekebilir. Aynı zamanda hijyene ve sağlığa güçlü bir ilgi vardır. Çizelgedeki diğer faktörler bunu destekliyorsa, hastalık hastalığına yatkınlık olabilir. Başak’taki Mars mükemmeliyetçidir ve çok titiz ve kusur bulucu olabilir. Sindirim sistemi hassastır ve endişeden ötürü mide sorunları olabilir. Mizaç sıklıkla gergin ve asabidir. Tembel insanları çekilmez bulurlar. Sorumlu, güvenilir ve çalışkandırlar.

Terazi

Kişinin enerjileri ilişkilere odaklanmıştır. Bu insanlar barışseverdir. Mars Terazi’de zararlı konumdadır ve agresif, kavgacı mizaç büyük ölçüde dengelenmiştir. Çok güçlü bir adalet ve eşitlik duyguları vardır. Mars’ın baskın yatkınlıkları nötrleştirilmiş olduğu için, özellikle de çizelgede toprak ve su burçlarına güçlü bir odak varsa bu insanlar düz ve açık olmakta zorluk yaşayabilirler. Ne istedikleri konusunda ipucu verebilirler ve onları tanıyan insanlar tarafından okunup yorumlanması gereken belirli şekillerde davranabilirler. Açık bir yüzleşmeye davetiye çıkarmak yerine öfkelerini içlerinde tutabilirler. İkizler’deki Mars gibi, bu insanlar da kararsızlığa yatkın olabilir ve fikirlerini, bakış açılarını ve belli konulardaki duruşlarını sıklıkla değiştirebilirler. En iyi halleri sevgi dolu, kendilerini destekleyen bir ilişkileri varkendir. Bu insanlar başkalarıyla birlikte çalışmaya değer verir, ve uzlaştırıcı olabilirler.

Akrep

Akrep’teki Mars çok güçlü bir irade ve kişisel yoğunluk verir. Bu insanlar başkalarının zayıflıklarını görebilirler. Bu insanlar ölümcül düşmanlar olabilirler ve güçlü bir adalet duyguları vardır. İntikamcı olabilirler ve birileri kendilerine veya sevdikleri birine bir yanlış yaparsa, intikamlarını yıllar geçse bile alırlar. Bir adaletsizliği unutmazlar. Öfkelerini açıkça ifade eden kişiler değillerdir, bunun yerine içten içe yanarlar. Bu yerleşim konsantrasyon, odak ve meditasyon için yetenek verir. Doğal büyücülerdir ve birçoğunun doğuştan, geçmiş hayatlardan gelen kara büyü yetenekleri vardır. Cinsel iştahları çok güçlü ve belirgindir. Kişinin enerjileri cinselliğe, ruhaniyete ve okült konulara odaklıdır. Zorlandıkları zaman, öfkeleri altüst edilen bir eşek arısı kovanı gibi olabilir. Hislerinde sahiplenici ve kıskanç olabilirler. Romantik bir ilişkide tam adanmışlık ve sadakat beklerler. Buna ihanet edilirse ölümcül olabilirler. Çoğu konuda fikirsiz olmayıp, güçlü bir şekilde fikirlerine bağlıdırlar ve bir şeyi ya severler, ya nefret ederler. Duyguları çok derin ve yoğundur.

Yay

Yay’daki Mars dürüst bir mizaç verir. Bu insanlar maceraperesttir; yolculuğu ve açık havayı severler, ve yerinde duramayan, enerjik insanlardır. İkizler’deki Mars gibi kıpır kıpır, kolay sıkılan insanlar olabilirler ve fazla uzun süre uslu uslu oturmakta sorun yaşayabilirler. Sıklıkla yenilmez olduklarını hissederler ve yüksek risklere girerler, zira Yay kumarın burcudur. İyimserlikleri ve özgüvenleri çok sefer onları çok ağır durumlardan bile kurtarabilir. Kumar oynama ve aynı hataları tekrar edip geçmiş tecrübelerden ders çıkarmama açısından pratik olmamayla problemler olabilir. Süblimleştirildiği zaman, kişinin enerjileri yüksek öğretime ve öğrenmeye odaklıdır. Bu insanlar ömür boyu öğrenci olabilirler. İkizler’deki Mars doğal bir atletik yetenek ve spor aşkı verir, özellikle de çizelgedeki başka faktörler de bunu destekliyorsa. İletişimlerinde düz ve patavatsızdırlar, fikirlerine bağlıdırlar ve güçlü inançları vardır.

Oğlak

Kişinin enerjileri kariyere ve profesyonel tutkulara kanalize edilmiştir. Küçük başlayıp çok yüksek pozisyonlara ulaşabilirler. Oğlak’taki Mars bol bol sebat ve dayanıklılıkla birlikte sistemli ve metotlu bir mizaç verir. Bu yerleşim, değişken burçlardaki gezegenlerin dağınık enerjilerini ve tamamlama eksikliğini dengeleyebilir. İşletme yeteneğiyle birlikte işkoliklik eğilimleri olabilir. Statü pozisyonu elde etme yönünde çokça efor sarf edilebilir. Boğa’daki Mars gibi, bu insanlar da maddesel ve finansal kazanca odaklıdır. Verimli, pratik, sorumlu, öz disiplinli ve güvenilir insanlardır. Mars’ın Başak’ta olduğundaki gibi, miskin ve tembel insanlara karşı çok az sabırları vardır. Bu yerleşimin enerjileri süblimleştirilmemişse veya çizelgedeki başka faktörler bunu teşvikliyorsa soğuk, çıkarcı, faizci ve bencil insanlar olabilirler. Kemikler, deri ve dişle ilgili problemler olabilir.

Kova

Kişinin enerjileri dostlara ve grup aktivitelerine odaklıdır. Bu insanlar tek başlarına çalışmaktansa takım çalışmasını tercih ederler. Çok bireyseldirler ve eşsiz ve eksantrik olan şeylerden zevk alırlar. Adalet ve eşitlik bu insanlar için çok önemlidir. Bağımsızlıklarına ve özgürlüklerine değer verirler. Başkaları onları kontrol etmeye çalışırsa, tepki verip isyan ederler. İnsancıl meselelere çekilirler ve sıklıkla topluma faydalı, pozitif reformlar yapmak için çalışırlar. Bu yerleşim sıklıkla bilimsel yetenek ve geleceğe, teknolojiye ve insanlığın ilerlemesine güçlü bir ilgi verebilir. Eski, modası geçmiş usullere ve yapılara karşı sabırları azdır, ve bunları yeni ve daha iyi metotlarla değiştirmeyi severler.

Balık

Mars’ları Balık’ta olan kişiler genellikle utangaç, içe dönük ve hatta ürkek olabilirler. Mars’ı Terazi’de olan insanlar gibi, öfkelerini ifade etme konusunda zorluk yaşayabilirler. Mars’ın agresif ve baskın yatkınlıkları Balık’la birlikte sulandırılıp seyreltilmiş olur. Sıklıkla özgüven ve kişinin kendini savunma yeteneğinin eksikliği vardır. Yaşam gücü genelde düşüktür. Çizelgede bunu dengeleyen, karşıt gezegensel faktörler yoksa münzevi ve içine kapanık kişiler olabilirler. Başkalarının acılarına karşı şefkatli ve empatiktirler. Kişinin enerjileri sıklıkla fanteziye ve hayallere kanalize edilir. Bu yerleşim sanatsal yetenek, güçlü bir idealizm duygusu ve müziğe ve güzel sanatlara karşı ince zevk verebilir. Balık’taki Mars doğayı zayıflatır, özellikle de çizelgede değişken burçlara bir odak varsa.

EVLERDE MARS

Birinci Evde

Genelde bu insanların bol enerjisi vardır. Yaşam gücü sağlamdır ve çokça fiziksel aktivite vardır. Birinci evdeki Mars, kişinin fiziksel sağlığını ve gücünü baltalayan başka gezegensel açıları dengeleyebilir. Koç’taki Mars iyi fiziksel sağlık, dayanma gücü ve güçlü iyileşme yetenekleri verir. Mars doğal evi olan birinci evinde güçlüdür. Bu insanlar çok rekabetçidir ve sıklıkla spor için doğal bir yetenekleri vardır. Cesur, gözüpek, öncü insanlardır ve az sabırları vardır. Cilt elma gibi, kanlı canlı olabilir ve yüzde yaralar olması çok nadir değildir. Mizaç birçok açıdan Koç’taki Mars’la denktir. Bu yerleşim düşük özgüven ve utangaçlığı dengeleyebilir, zira birinci evdeki Mars doğal olarak dışa dönük ve özgüven sahibidir. Askeri yetenek ve muharebe ve savaşa/dövüşe yönelik uğraşlara yönelik ilgi ve yetenek olabilir.

İkinci Evde

Bu insanlar başkaları için çalışmak yerine kendi işletmelerini yürütmeyi tercih ederler. Sıklıkla para hızlı harcanır, zira bu insanlar dürtüsel satın almaya yatkındır. Çok sahiplenicidirler ve maddesel anlamda sahip oldukları şeyleri kontrol edicidirler. Eşyalarını başkalarına ödünç veren insanlar değillerdir, ve başkaları sahip oldukları herhangi bir şeye zarar verecek veya mahvedecek olursa, şiddetli olabilirler. Maddesel imkanlar edinmek için dövüşme, çalma ve sahtekarlık olabilir. Para sıklıkla spora, dövüş uğraşlarına ve atletizme harcanır. Boks turnuvaları, güreş ve başka rekabetçi sporlar bu insanları çeker. Kişinin enerjileri paraya ve maddeselliğe kanalize edilir. Maddesel olarak istedikleri şeyler konusunda çok sabırsız olabilirler. İstedikleri bir şey gördükleri zaman, onu hemen şimdi isterler.

Üçüncü Evde

Bu insanlar tartışmada başarılıdır. Aktif zihinleri vardır ve dobradırlar. Her çeşit iletişim için yetenek vardır. Mizah anlayışı sıklıkla kinayelidir ve konuşmalarında başkalarının alınmasına neden olabilecek bir patavatsızlık vardır. Genelde sadece tartışma uğruna tartışmayı severler. Bu yerleşimle birlikte kardeşlerle kavga etme ve sürtüşmeler çok yaygındır, özellikle de erken yaşlarda. Bol bol zihinsel aktivite ve enerji vardır. Bazı durumlarda kişi ömrü boyunca tehlikeli bir yerde, şiddet ve suç dolu bir yerde, yaşayabilir; zira üçüncü ev aynı zamanda kişinin yakın çevresini ve mahallesini yönetir. Kişinin enerjileri yakın çevrede bolca aktiviteye, iletişime ve günlük kısa mesafe yolculuğa ve aktiviteye, örneğin angaryaların yapılmasına odaklanmıştır. Çizelgesinde güçlü bir Koç veya Mars vurgusu olan bir kardeş olabilir.

Dördüncü Evde

Başka faktörler bunu destekliyorsa, ev hayatı ve ortamı özellikle de yaşamın erken dönemlerinde şiddetli ve istismarlı olabilir. Bu, yetişkinliğinde de kişinin evinde ve ailesine karşı öfkeli, hatta şiddetli ve agresif olması şeklinde yetişkin hayatına taşınabilir. Bir veya her iki ebeveyn de istismarcı olmuş olabilir. Öfke sıklıkla baskılanır ve hayatın sonraki dönemlerinde beklenmeden ani püskürmeler şeklinde ortaya çıkar. Dördüncü ev aynı zamanda yaşlılığın ve yaşamın sonunun evi olduğu için, bu evde bulunan Mars sonuna kadar süren bol bol yaşam gücü ve enerji verir.

Beşinci Evde

Bu insanların kendilerini ifade etme, rekreasyon ve eğlenceye çok ihtiyaçları vardır. Bu yerleşime sahip insanlar doğal atletlerdir, ve spordan zevk alırlar. Kişinin, çizelgesinde güçlü Koç/Mars etkileri ve çok bağımsız bir karakteri olan bir çocuğu olabilir. Bu insanlardan iyi küçükler ligi koçları olur ve atletizmde ve çocuklarla çalışmaya yetenekleri vardır. Kişinin enerjileri sıklıkla spora, atletizme ve çocuklarla ilgili aktivitelere yönlendirilmiştir. Güçlü bir rekabetçi ruh vardır. Bu yerleşim yaratıcılık ve drama duygusu verir. Potansiyel bir aşk ilgisi buldukları zaman sıklıkla ilk hamleyi onlar yaparlar. Bakımlarındaki çocuklara karşı otoriteli ve doktor gibi olabilirler.

Altıncı Evde

Kişinin enerjileri işine kanalize edilmiştir. Migren baş ağrılarına, ateşlere ve yangılı rahatsızlıklara yatkınlık vardır. Kişinin işi bir şekilde araç gereçleri, kesme aletleri, makineleri ve/veya silahları içerebilir. Cerrahlar sıklıkla bu yerleşime sahiptir. Bu insanların tembellere karşı sabrı azdır. İşkolik yatkınlıkları ve işte olası kazalar olabilir. Bu yerleşim kişinin iş arkadaşlarıyla rekabet, çatışma, tartışmalar ve kavgalara sebep olabilir. Askeri bir kariyer veya savaşa ve dövüşe ait her tür iş için yetenek ve kabiliyet vardır.

Yedinci Evde

Evlilik partneri şiddetli ve hatta istismarcı olabilir. Bu yerleşim evlilikte uyum ve mutluluk için iyi değildir. Evlilik partnerinin güçlü bir Koç/Mars’ı ve/veya agresif, şiddetli bir mizacı olabilir. Mars’ın 7. Evde olması sıklıkla fiziksel istismara uğrayan kişilerin çizelgelerinde görülür. Zararlı konumdaki evinde olduğundan ötürü, çizelgesinde bu yerleşim bulunan kişi sıklıkla kendini savunmakta sorun yaşayabilir.

Sekizinci Evde

Şiddetli ve ani bir ölüm ihtimali vardır. Cinsel dürtüler iyi gelişmiş ve güçlüdür, bir çıkış yoluna ihtiyaç duyar. Bu yerleşime sahip kişiler genellikle cinselliğin üzerinde çok durur. Cinsellik onlar için inanılmaz derecede önemlidir ve bu insanların cinsellikle ortalama üstü bir alakaları vardır. Arzular çok yoğundur. Seks büyüsü için doğal bir yetenek vardır; okült, ölümden sonra yaşam ve ruhaniyete güçlü bir ilgiyle birlikte. Ortak finanslar/mülkler, miraslar, vergiler ve borçlar üzerine anlaşmazlıklar ve hatta kavgalar olabilir.

Dokuzuncu Evde

Bu insanlar genelde kendi inançlarını başkalarına zorla kabul ettirmeye çalışırlar. Bu yerleşim sıklıkla dini fanatiklerin ve başka çeşit bağnazların çizelgelerinde mevcuttur. Süblimleştirildiği zaman, enerjiler yüksek eğitim, yayıncılık, yazarlık ve öğrenmeye kanalize edilir. Dokuzuncu evdeki Mars yolculuğa, başka kültürlere ve topraklara karşı güçlü bir ilgi verir. Bazı durumlarda, başka bir kültürden veya ırktan gelen insanlardan şiddet gelebilir. Uzun mesafe yolculuk sırasında kazalar, tehlike ve şiddet olabilir. Eşin akrabalarıyla ilişkiler çatışma ve husumet dolu ve stresli olabilir. Bu insanlar, fikirleri doğru olan tek kişinin kendileri olduğuna inanıp görüşlerinde çok peşin hükümlü, dar görüşlü ve tek taraflı olabilirler.

Onuncu Evde

Sıklıkla yoğun bir hırs ve fark edilme ihtiyacı vardır. Kişinin babası çizelgesinde güçlü bir Koç/Mars etkilerine sahip olabilir ve/veya bazı durumlarda, şiddetli bir mizaca sahip olabilir. Altıncı evde bulunan Mars gibi, iş başında ve kariyerde anlaşmazlıklar ve çatışmalar olabilir. Bu insanlar kendi hesaplarına çalıştıklarında en iyi hallerindedirler, zira otorite pozisyonlarındaki insanlarla iyi anlaşmazlar. Bu yerleşim askeri kariyerleri, politikayı ve şirket yönetimini destekler ve liderlik için yetenek verir, özellikle de çalışma ortamında. Bazı durumlarda güce takıntı olabilir. Onuncu evde bulunan Mars tek başına daha iyi çalışır, başkaları yerine kendine çalışmayı tercih eder. Ailelerini ve partnerlerini ihmal ederken iş de takıntı halini alabilir.

On Birinci Evde

Bu insanlar gruplarda ve takımlarda liderliğe yönelirler. Arkadaşlar benmerkezci, buyurgan ve baskıcı olabilir ve/veya çizelgelerinde güçlü bir Koç/Mars odağına sahip olabilir. Kişinin enerjileri arkadaşlara ve grup aktivitelerine odaklanmıştır. Spor, atletizm ve/veya dövüş ilgilerine odaklanan gruplara üyelikler olabilir. Kişinin arkadaşlıklarında kavgalar ve sürtüşmeler olabilir.

On İkinci Evde

Bazı durumlarda, bu yerleşim kişi çocukken şiddetli bir saldırıya yol açabilir. Fiziksel olarak dövülmek sıklıkla kişinin zihninde uzun süreli bir yara bırakır. Çok sıklıkla, bu kişilerin çocukken öfkelerini ifade etmelerine izin verilmemiştir ve yetişkin olarak da öfkelerini düzgün bir şekilde yönlendirmekte sorun yaşayabilirler; öfkelerini içlerinde tutup bastırmaya yatkınlardır. Meditasyon ve ruhaniyete yönelik yetenek olabilir. Bu insanlar genelde perde arkasında çalışırken daha etkin faaliyet gösterirler. Çok rekabetçi değillerdir ve hiçbir tür çatışmadan hoşlanmazlar. Bu yerleşim kişinin özgüvenini ve özsaygısını baltalayabilir.

MARS AÇILARI

Mars/Jüpiter

Jüpiter, Mars’ın risk alma, agresiflik, iddialılık ve sabırsızlığa yönelik yatkınlıklarını arttırır, özellikle de sert açılar konu olduğunda. Mars/Jüpiter düşük özsaygıya, utangaçlığa ve özgüvene yatkınlık veren başka açıları dengeleyebilir. Bu yerleşim atletik yetenek verir, ve enerji, yaşam gücü ve iyi sağlık verebilir. Dürtüselliğe ve işleri etraflıca düşünüp şartları göz önüne almadan önce faaliyete geçmeye yatkınlık vardır. Mars/Jüpiter, özellikle de sert açıları aynı zamanda askeri yetenek ve beceri verir.

Mars/Satürn

Bu açı, özellikle de sert açıları erkeklerin çizelgesinde olduğu zaman, erkeklikleri konusunda asla yeterince erkeksi hissetmemeleri takıntılar olabilir. Aşırı durumlarda cinsel iktidarsızlık olabilir. Mars/Satürn sert açıları askeri kariyere ve yüksek rütbeye sahip olanların çizelgelerinde sık sık görülür, zira bu yönde güçlü bir yetenek verir. Bu kişiler kaba, sıkı ve katı olabilirler. Üçgen/Altmışlık açıları sabır ve iyi bir zamanlama duygusu verir. Kare/karşıtlık/birleşmeyen açılar kaza geçirmeye yatkınlık verebilir. Dövüşe ve savaşa dair her şeye karşı yetenek vardır; örneğin silahlarla ve patlayıcılarla çalışma, dövüş sanatları ve spor gibi. Babayla ve başka otorite figürleriyle anlaşmazlıklar ve hatta şiddet bile olabilir. Mars/Satürn, güçlü bir öz disiplin hissi verir. 

Mars/Uranüs

Bu açıya sahip insanlar için özgürlük çok önemlidir. Sinirleri gergin, isyankar ve son derece devrimci olabilirler. Elektrik ve makinelerle çalışma yönünde yetenek vardır. Bu açı aynı zamanda çokça karizma ve kişisel çekicilik verir. Kaza geçirmeye eğilim olabilir. Bu insanların genelde güçlü bir şekilde heyecan ihtiyacı vardır, çünkü kolay sıkılırlar. Birçok durumda, bu yerleşime sahip insanlar dürtüseldir ve davranışlarının olası sonuçlarını düşünmezler. Önceden düşünüp plan yapmadan durumların içine atlarlar. Bu açı, kişi çok fazla veya uzun bir süre zorlanırsa kişinin sinirleri fazla çalışacağından sinir sistemine baskı yapabilir.

Mars/Neptün

Mars/Neptün açıları enerji ve yaşam gücü eksikliğine yatkındır. Alerjiler, kötü sağlık ve enerji yoksunluğu olabilir. Bu insanlar sıklıkla pratik değildir, ve gerçek dışı hedefleri vardır. Kolay etkilenebilirler, ve aldatılmaya açıklardır. Bu açı sıklıkla ruhaniyete karşı yetenek verir. Psişik doğa iyi gelişmiş olabilir ve çokça hassasiyet vardır. Oldukça sıklıkla, bu insanlar kötümserdir ve yenilgiyi fazla hızlı kabul ederler. Hevesleri sık kırılır ve gerçeklerden kaçan, yarı yolda pes eden kimselerdir. Mars/Neptün iradeyi ve karakteri zayıflatır.

Mars/Plüton

Kişiliğin inanılmaz derecede güçlü bir tarafı, ne olursa olsun kafasına koyduğu şeyi yapmaya kararlı bir irade vardır. Bu insanlar şerefsizliktense ölümü yeğlerler. Korkusuzlardır, yoğunlardır ve haddinden fazla kuvvet kullanırlar. Birleşim açısıyla birlikte, içinde konumlandığı evin meselelerine inanılmaz derecede enerji yönlendirilecektir. Bu yerleşime sahip insanlar inanılmaz derecede tehlikeli düşmanlar olurlar. İntikamlarını almak için yıllarca bekleyebilirler. Öfkeleri şiddetli bir şekilde patlar, bu şiddet fiziksel bile olabilir. İrade gücü çok yoğun ve gelişmiştir. Eğer çizelgedeki başka faktörler de bunu destekliyorsa, erkeklerle sorunlar olabilir. Bu yerleşim çok güçlü, inatçı bir irade ve çokça öz disiplin verir.

 

Gezegenler: Burçlar, Ev Pozisyonları ve Açılar

 

 

“Mars: Burçları, Evleri ve Açıları” hakkında 10 yorum var

 1. Ben nbir yorum atmıştım ama. Hangi yazı bilmiyorum. Yorumda pişmanlıktan, meditasyondan bahsetmiştim. O yorum nerdedir acaba hangi yazıda? Birde son yorumlar sayfasna tıklıyınca son 50 yorum görünse messla. Son 5 yorum görünsün ama son yorumlara tıkladığımızda 50sini gçrelim. Aksi takdirde zor olyor.

  1. Esenlikler,

   Önerinizi dikkate aldım, biz de benzeri şeyler düşünüyorduk. Gelecekte bu yönde bir değişiklik görebilirsiniz.
   Onun dışında, yorumu yaparken girdiğiniz mail adresinizi hatırlıyorsanız size yardımcı olabilirim.

   İyi geceler.

 2. 2. evimde ay ve mars var. Balık burcundalar aynı zamanda ve 1. Evimdekiler tam tutarken 2. evim herşeyiyle bana taban tabana zıt. Sadece bir seyi istersem hemen isteme huyum doğru 4 yazının arasında. Bazı faktorlerin zitlik olusturabilecegini yazmissiniz baska bir sayfada. 2. evimde durum boyleyken nereye bakmam gerek bunun sebebini bulmak icin. Acilara falan hakim degilim, yani hangileri guclu hangileri gucsuz bilmiyorum. Biraz akil verirseniz super olur.

  1. Esenlikler,

   Bu da dahil birçok soru sormuşsunuz, ama sitemizde profesyonel astroloji servisi de vermeye kalksak bir yılda bir yazı gelir ya da gelmez. Dolayısıyla saydığınız şeyleri kendiniz öğrenmeniz gerekiyor. Yazan şeylerin çıkmayabilme sebebini söylerdim, ama siz zaten bunu anlamışsınız. Her halükarda, size her şeyin teker teker neden veya nasıl olacağını anlatmamız zor olacaktır. Ama okuyup kendi ve başkalarının çizelgesine baktıkça bunlar teker teker oturacaktır, merak etmeyin.

   İyi geceler.

 3. Mars’ın enerjileri 15.000 yıl önce de aynı mıydı? Yoksa bir gezegenin dışında değişimler olduğunda enerjisi değişiyor mu?

  1. Esenlikler,

   Gezegenin de aurası var gibi düşünebilirsin, çevresindeki etkiler ve geçişleri onun aurasına etki eder ve etkilerini de zaman içerisinde değiştirir.

   İyi günler.

   1. Dünya’nın özel bir enerji türü var mı yoksa üstünde yaşadığımız için etkisi daha farklı mı?

    Ve Dünya’nın enerjileri invoke edilebilir mi eğer dünya üzerinde astral boyutta ki enerjinin pisliği gezegenimizin enerjilerini etkilemiyorsa?

    1. Esenlikler,

     Dünya’nın da kendine has enerjilerinin olduğunu okumuştum. İnvoke edilebilir mi sorusu içinse böyle bir talimat ya da bilgiye rastlamadım. İnvoke edilebilir diye tahmin yürütüyorum ancak elementi, yönettiği işler gibi şeyler bilinmediği için nasıl bir sonuç alınır bilmiyorum.

     İyi günler.

     1. Teşekkürler. Bu konuda muhtemelen ilerde daha fazla bilgi olur JoS’da.

      Enerji solurken vücudun yanıyor gibi olması ve yüksek bir sıcaklık hissetmek normal mi? Özellikle omuzlar, boyun, yüz ve kafada. Rahatsız edici bir his değil. Ama nedenini anlamadım. Enerji ile mi alakalı, nefes almayla ilgili mi emin olamadım.

     2. Esenlikler,

      Enerji farklı şekillerde hissedilebilir, doğaldır.

      İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir