Işık Topu Meditasyonu

Bu meditasyon, Joy of Satan’daki orijinal sayfasından çevrilmiştir. “Ben” dili kullanılan yerler, Yüksek Rahibe Maxine Dietrich’e aittir. Açıklayıcılığı sağlamak adına yer yer notlar eklenmiştir.

 

 

Çakralar, omurilik boyunca hizalanmış durumdadır, aynı zamanda vücudumuzun ön kısımlarında da uzantıları vardır. Ön uzantısı bulunmayan istisnai çakralar ise Taç ve Kök çakralarıdır. İkinci çakradan altıncıya kadar olan çakraların her biri, vücudun ön yüzey kısmında yayılan bir ön uzantı örüntüsüne sahiptir. Örnek olarak, Altıncı Çakra 3 uzantıdan oluşur. Altıncı Çakranın arka uzantısı kafanın arka kısmındaki oksipital bölgede konumlanmıştır. Altıncı Çakra ise öndeki üçüncü göz ve arkadaki oksipital altıncı çakranın ortasındadır.

Meditasyona başlangıç adımı olarak; parlak ışıktan, ping pong topu büyüklüğünde küçük bir top imgeleyin ve arka uzantıdaki çakrayı bu topla birlikte ışıtın. Sonrasında bu topu direkt karşısında bulunan ön uzantıya geçirin ve aynı şekilde onu da ışıtın, ön-arka git gel şeklinde bu işlemi biraz daha devam ettirin. Sonrasındaysa aşağıdaki ya da yukarıdaki çakraya (hangisiyle çalışmak istiyorsanız) topu geçirin. Aşağıdaki görsel, Altıncı Çakra üzerinden bir örnekleme yapmaktadır.

Topu altın-beyaz renkte ya da çalıştığınız çakranın renginde imgeleyebilirsiniz.

Taç ile Kök’ü de birbirine bağlayabilirsiniz. Perine bölgesindeki enerji merkezinin [Not: erkekler için testisler ile anüs arasında, kadınlar içinse vajina ile anüs arasında kalan bir bölge] bu iş için oldukça uygun olduğunu gözlemledim. Oradaki enerji bölgesi vasıtasıyla enerjiyi aşağı ve yukarı indirip çıkarabilirsiniz.

Şimdi, bir diğer ilgi çekici nokta ise, bu meditasyonu kullanarak başka bir insana bağlanabilirsiniz ve bunu yapmak, telepati gücünü oldukça arttıracaktır. Örneğin, topu diğer kişinin kalp çakrasından başlayarak kendi kalp çakranıza geçirmeniz ve ileri geri oynatmaya devam etmeniz, diğer kişinin yaşadığı duyguları ve karakterini size taşıyacaktır [Not: empati gibi düşünün].

Birini bir konu hakkında sorgulamak için topu kendi üçüncü gözünüzden, diğer kişinin üçüncü gözüne taşıyın ve aynı şekilde ileri ve geri yapmaya devam edin.

Şimdi, açık bir hâl aldı ki, tecrübeyle birlikte diğer kişilerin özel hayatlarını ihlal edebilirsiniz. Ancak bu size karşı da yapılabilir. Eğer özel işlerinize başkalarının müdahil olmasını istemiyorsanız, sadece bunun yaşanabileceğinin farkında olun. Eğer birisi aynı işlemi size karşı, sizin izniniz dışında kullanıyorsa çakralarınızı kapatarak önlem alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir