Bilgelik Ağacı, Elma ve Yılan

( https://www.satanisgod.org/www.angelfire.com/empire/serpentis666/garden.html yazısınını çevirisidir.)

Edward Kelly’nin (İngiliz Rönesans okültisti) “Vision of the Round House”¹ adlı eseri, bilim insanları tarafından yazılan metinlerde insanlığın dünya dışı varlıklar tarafından yaratıldığı fikrine daha fazla güvenilirlik katıyor. Tabii 16. Yüzyıl gibi bir tarihte Dr. John Dee ve Edward Kelly’in böyle bir şeyi bilmelerine imkan yoktu. Bu, “Vision of the Round House” için de geçerlidir: İnsanlık, madenlerde çalışmaları için köle işçilere ihtiyaç duyan dünya dışı varlıklar tarafından yaratıldı. Bir Cro-Magnun primatından alınan yumurta hücresi ve Nefilimlerden birinden alınan bir sperm hücresiyle suni dölleme kullanarak yaratıldık.

(not: “nefilim” kelimesi burada İncil’de bahsedilen yarı insan yarı melek çocukları değil, dünya dışı varlıklara gönderme yapıyor. “nefilim” orijinal kelime anlamıyla “Gökten Gelenler” anlamına geliyor).

Şeytan bizi yarattı ve tasarladı. Bize bilgeliği getirmeyi ve tanrılığa erişmemizi amaçladı, ancak bunun olması engellendi ve bazı tanrılar tarafından lanetlendi (hakarete uğradı). [Not: Bu yazı oldukça eski, o yüzden bazı hatalı bilgiler bulunabiliyor. Hiçbir Tanrı Şeytana ihanet etmedi, ihanet edenler bazı ölümlü nordiklerdi. Ve ayrıca insanlar madenlerde çalışmak için yaratılmadı, bu Sitchin adlı yahudinin saptırmasıdır. Yaratılma kelimesi de yoktan var etmek anlamında değil. Bu “sanat eseri yaratmak” gibi bir anlamda yaratmaktır. ]

Genel olarak daha iyi bir sağlığa ve bağışıklığa sahip olan hayvanların aksine biz, doğal olarak evrimleşmedik. Şeytan bizi mükemmelliğe ulaştırmak istedi ama diğer tanrılardan bazıları görev bittikten sonra bizim yok olmamızı istediler. Artık bir sorun haline gelmeye başladığımız zaman insanlığı selde boğulmaya terk etmek istediler. [Tufan olayı alegorik bir anlatımdır.] Fakat Şeytan diğer Tanrılara karşı geldi ve bize daha gelişmiş bir genetik bahşetti. “Tanrı’nın nefesi” ruhtur. Çakralar, belirli nefes egzersizleriyle aktive edilerek Kundalini Yılanının yükselmesini sağlayan psişik enerji merkezleridir. Kundalini Yılanı yükseldiğinde “Aydınlanma” gerçekleşir yani tanrılığa ulaşılır. Bu, ölümsüzlükle birlikte hem fiziksel hem de ruhsal mükemmellik veren Magnum Opus’un tamamlanmasında önemli bir adımdır.

  Hayat Ağacı, antik Mısır kökenlidir. Aslen, yaşamın genetiği için dik veya baş aşağı olan bir modeldir. Mısır tapınaklarında ve ayrıca piramitlerde pek çok duvarda yazılı olan Yaşam Çiçeği ile bağlantılıdır. Yaşam Çiçeği, yaşayan her varlığın planı, taslağıdır. Ek olarak, “Hayat Ağacı’nın” gövdesi insan omurgasını, dalları 144.000 nadi’yi ve meyveleri de meditasyonun getirdiği ödülleri simgeleyen -ruhu üzerinde çalışan kişi için-  insan ruhunun bir haritasıdır. Kişi, ruhunun “meyvelerinden” yaşar.

(not: Nadi: Fizyolojik ve ayrıca belli bir dereceye kadar kalıtsal faktörleri etkileyen vücuttaki nabız veya sinirsel enerjilerdir. Bir bakıma ağaç dallarına benzetilebilir.)

Aptallar, Şeytan’ın bir “Hristiyan icadı” olduğunu iddia eder . Bütün eski tanrılar, biz insanlarla olan iletişimleri yok edilmeri için “şeytani” yani iblisvari bir sıfata konuldu. Onlar, insan ırkının yaşamı boyunca var olan ve bize bilgeliği ve ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda bize yardım etmeye çalışan Tanrılardır. Şehirler yok edildi. Kütüphaneler ve kitapların bulunduğu diğer yerler yakıldı ve yok edildi. Filistinliler gibi diğer tanrılara tapan her kültüre savaş açıldı ve ardından soykırım başladı. Filistinliler Beelzebub’a tapıyorlardı. Beelzebub, filistinde bulunan Ekron ve Zebulon şehirlerinin Tanrısıydı. Baal Zebulon, Zebulon (kentinin) Lordu/Tanrısı demektir. Bu Tanrılarla ilgili gerçeğin izleri varsa bile çok azdır.

Katolik Ansiklopedisinden alınan bu alıntı çok açıklayıcıdır:

“Aynı şekilde Yunanlar ve Romalılar da kendi tanrılarına tapmış, onların iyi olduğuna sevgiyle inanmışlardır.  Ancak Hristiyanlığın kutsal yazıları Centillerin tüm Tanrılarının Demon’lar olduğunu beyan etmektedir.”

Kaynak:https://web.archive.org/web/20210414171401/https://www.newadvent.org/cathen/04767a.htm

Eski Tanrılar varlıklarını sürdürebilmek için İblisler ve Cinler olarak anıldılar. Yahudi/Hristiyan “Tanrı” insanlığın yok edilmesini ister. İncil’in Şeytan’la itham ettiği her şey, aslında Hristiyan/Yahudi “Tanrısının” ta kendisidir. Başlangıçtan beri “bir katil ve yalancı”.
“Kutsal” denilen İncil’in çoğu kısmı kan, vahşet ve zulümden oluşur. Bu etki, özellikle cinsel ilişkiden kaçınma söz konusu olduğunda, ürememizi engellemek için Engizisyon  ve yaşam karşıtı öğretilerde görülebilir. Musa “Yehova”nın emriyle dağdan inince, büyük bir savaşa ve katliama girişti. Portekiz’in Fatima köyünde bakire kaltakla yaşanan olay, kendimizi nükleer silahlarla parçalara ayırmanın umutlu beklentisinde olan uzaylıların insanlığa yönelik düşmalığını gözler önüne koydu. Gözlem evlerinin açılışındaki ufak artışlarla birlikte insanlık, son 100 yılda tüm tarihte eşi benzeri olmayan bir bilgiye boğuldu. Fakat adapte olmak için yeterince zamanımız olmadı -ki bu, bilgiyi Dr. John Dee ve Edward Kelly’e ileten “meleklerin” tek amacıydı. O  bilgi ki, insanlığı kısa sürede yok edebilirdi. 100 yıl Tanrılar için hiçbir şeydir. Bu iki adamı (John Dee ve Edward Kelly) ziyaret eden “Melekler” kibirleri ve küçümseyen tavırlarıyla tasvir edilmişti. Fakat Demonlar, kendilerine saygılı davranıldığında çok arkadaş canlısı ve anlayışlıdır. Daha önce bir Demon’un  kibirli olduğunu hiç görmedim.

Pek çok insan sadece ya fizik bilimleri ya da okült bilimler üzerine çalışırlar. Çok nadiren ikisi üzerine de çalışan vardır. İşin aslı insanlar her ikisine de çalışarak daha fazla yarar sağlar ki günün sonunda hepsi aynı kapıya çıkar. Satanizm, fiziksel bilimlerin ilerlemesini güçlü bir şekilde destekler ve savunur. Sözde ‘doğaüstü’ ve okült olan her şey bilimsel olarak açıklanabilir. Ne yazık ki, fizik bilimleri henüz ruhani olanı tam olarak açıklayacak kadar ilerlemedi. Bu nedenle Hristiyan Kiliseleri yüzyıllardır bilime şiddetle saldırmışlardır. İnsanlık tehlikeli bir şekilde geri tutuldu.

https://www.daviddarling.info/encyclopedia/C/Crick.html

THE CREATION

________________________________________________________________________________________________

¹ Enochian Magic by Donald Tyson, First Edition, Second Printing, 2002 – Pages 353-364

“Bilgelik Ağacı, Elma ve Yılan” hakkında 10 yorum var

 1. Selamlar fikirlerinizi duymak ilginç. Birkaç sorum var, ayrıntılı şekilde cevaplayacağınızı umuyorum.

  1- Şeytan’ı kim yarattı, Yehova’yı kim yarattı? İkisi de varsa, ikisini de yaratan bir güç olmalı değil mi? Yani size göre “Ana Kaynak” gibi bir şey var mı?
  2- Şeytan madem bir tanrı, Nordiklerin tanrısı dediğinizi okudum yanlış hatırlamıyorsam. Şeytan’dan bağımsız olarak bu evrende binlerce tanrı mı var?
  3- Dünyada neden bu kadar kötülük var? Kötülük problemine cevabınız nedir? Yani madem Allah var neden kötülüklere izin veriyor noktasından madem Şeytan var kötülüklere neden izin veriyor diye sorabilirim.
  4- Fikirlerinizin bir kısmı David Icke’ın söylediklerine benziyor. Onun hakkında ne düşünüyorsunuz?

  Teşekkürler.

  1. Esenlikler, artık yorumlar kısmını kullanmıyoruz. Bu soruları forumlarda sorarsanız yanıtlarlar

  2. Esenlikler.
   Sorular admininde dediği gibi forumdan sorulması gerekiyor artık ama forumlara baktığımda sormadığınızı gördüm belki sormuş cevabınızı da almışsınızdır ama ben görmemişimdir yinede elimden geldiğince cevaplayacağım şunu da söyleyeyim cevapların hepsi sitede zaten belliki hepsini okumaya fırsat bulamadan aceleyle aklınıza takılanları sormuşsunuz siteye ve altta olan yorum cevaplarınada bakın derim.

   1 – Şeytanı kimse yaratmadı ama Yehova Yahudilerin reptilianların yardımıyla yarattı düşünce formudur.
   Şeytan ezelden beridir hep var olan sonsuz mutlak güçte Tanrı değildir. Kafanızda ki yahudi Tanrı inancı modülünü söküp atmanızı öneririm. Ana kaynak evren ve enerjidir yaratıcı olamaz enerji yoktan var edilemez vardan başka bir şeye dönüştürülür şeytanda bizi normal bir maymun türüyken kendi genlerini aktararak insana evrimleştirdi direkt olarak bir yaratma yok yani hep var olan tek şey evrendir unutmayın.

   2 – Konuyu yanlış anlamışsın, nordikler bir ırktır ve şeytanda o ırktan aralarında en iyisi gelişmişi o olduğu için ve ölümsüzlüğü bulanda o nordiklerin lideri olmuştur ve Tanrılığa evrilmistir kendi irkinida kendi gibi Tanrı yapmıştır ve başka gezegenlerede gidip bizim gibi mesela onlarada bu üstün ruhaniyet bilgilerini öğretip Tanrı olmlarını sağlamıştır yani sadece nordiklerin Tanrısı ve lideri değil hepimizin.
   3 – dünyada ki kötülüğün asıl temel sebebi reptilianların yani şeytanın ve nordiklerin düşmanı olan alçak ırkın bize yahudi gibi bir bela göndererek her türlü kötü şeyi yapmaları etiklik sınırları ile oynaması sonucu ve dengeyi bozması yüzünden diyebilirim temel yüzeysel olarak. Savaşı kazanıcaz Tanrılar tekrar dünyaya gelicek Yahudiler gidicek ve eski haline geri dönücek o zaman da kötülükler fena halde bitecektir yoksa sanılmasın şeytan kötü Tanrı kötülüklere bişey yapmıyor adeleti sağlamıyor diye, savaşı kazanmak ve bu gibi problemleri kökünden çözmek için uğraşıyor.
   4 – o adam kim siz söyliyene kadar bilmiyordum bile ama biraz araştırdım ve kopmlo teorisyeni falan filan işte bu tür şeyler tek bir adamın dediğine bakarak kesin şekilde bilebileceginiz doğru diyebileceğiniz şeyler değildir. O adam araştırdığım kadarıyla kendini Tanrının oğluyum diyor, yalan. Holocaust karşıtı, evet bizde holocaust karşıtıyız yani hiç olmadı diyoruz çünkü öyle. Ama bu adam hakkında benim düşüncem kontrollü karşıtlıktır yeteri kadar bilgi sahibi değilim hakkınıda yiyor olabilirim ama öyle gözüküyor. Daha fazla bilgi için siteyi baştan sona okumayı deneyin ve sitede “siz sadece komplo teorisisyencisiniz” yazısını özellikle okuyun derim. İyi akşamlar.

 2. Ruhaniyeti matematikle kanıtlamak istiyorum fakat bunun için gerekli bilgiye sahip değilim hangi tanrıdan ne şekilde yardım almalıyım ve yardım alabilmem için ne şekilde gelismem gerekli?

  1. Ruhaniyet matematikle kanıtlanabilir mi bilmiyorum açıkçası. Biraz tuhaf geldi bana. Eğer Tanrılarla iletişim kurabilecek kadar ruhaniyette gelişmişsen alanlarına göre demonlar diye bir yazı olacaktı oradan matematikle veya bilimle alakalı bir Demonu seçip sorabilirsin.

   Ama bu dediğini yapabilsen bile çok bir etkisi olmaz büyük ihtimalle. Birşeyi kanıtlaman demek herkesin kanıtladığın şeyi kabulleneceği anlamına gelmez. Ne yazık ki bu işler çok daha karmaşık. Ama ingilizcen iyiyse bana bazı bilimle alakalı materyalleri çevirmek konusunda yardım edebilirsin. Benim JoS yazılarını çevirmem gerektiği için ikisiyle de ilgilenmek zor oluyor.
   E postam: [email protected]
   Bu sadece senin için geçerli değil, bu yorumu gören herkes için de geçerli. İngilizceniz iyiyse gelin bi el atın, çevrilecek çok fazla bilimsel yazı var.

 3. merhaba ben şeytanın gerçekten haklı olduğuna inanıyorum. Satanizm i derinden öğrenebileceğim kitaplar önerir misiniz? Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir