Genç Erkekler Hakkında

Bu vaaz, Yüksek Rahip Cobra’nın forumlarda paylaştığı yazının bir çevirisidir.

 

Forumlardaki birçok kişi 15-20 yaş aralığında, normal olmadığını zannettiğiniz ama öyle olan birtakım kişilik sorunu yaşıyorsunuz.

Bu yaşlarda tam olarak yetişkin bir birey değilsiniz. Aslında, muhtemelen yıkılmış bir bina gibisiniz. Kendinize karşı göstereceğiniz ilk şiddetli tepkiler, bu yaşlarda durumunuzu anlamaya başladığınızda ortaya çıkacaktır.

Bu yaşta bir ahmaktan başka bir şey olmayı beklememelisiniz ve bunu sizi gücendirmek için söylemiyorum, sadece gerçekçi bir olgu olarak belirtiyorum. Dahi çocuklar bile sadece belirli görevlerde dahi kişiliklerdir.

Büyük ihtimalle mali durumunuz çok kötüdür ya da o kadar iyi değildir. Aşk hayatınız büyük ihtimalle mahvolmuştur. Birtakım sosyal ve diğer konularda büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunları çözebilmeniz için uygun bir rehber olmayabilir, muhtemelen görünüşte hiçbir çıkış yolu olmadan daha da büyüyor.

Zengin ebeveynlerden oluşan istisnai bir aileye ait değilseniz, ünlü değilseniz ya da okulunuzu büyük bir yangından kurtarmadıysanız, muhtemelen fark edilmeden etrafta dolaşırsınız ve insanlar tarafından nedenini anlamadığınız bir zulüm görürsünüz.

Kadınlar genel olarak kendilerinden daha büyük erkeklerle birlikte olurlar ve neden sıkıntılı DJ’lerle ya da kim bilir neyle yattıklarını merak edersiniz.

20 yaşın altındakiler için iyi haberlerim var, sadece özgüvenle ve bir motosiklete veya benzeri basit bir şeye sahip olmakla, makul derecede iyi görünmekle, biraz daha akıllı olmakla veya öyleymiş gibi davranmakla ve temel sosyal becerilerle bir kız arkadaş bulabilirsiniz.

Bu nedenle umutsuzluğa kapılmayın. Şimdi değilse bile daha sonra kendinizi geliştirdikten ve yukarıya taşıdıktan sonra aşağıya doğru bir kaldıraç oluşturabilirsiniz.

Muhtemelen şu anda geliştirebileceğiniz 500 farklı alanınız var ve bu aslında iyi bir şey. Yaklaşık 500 alanda eksiklik olduğunu anladıktan sonra, bunların çoğunun hayatta başarılı olmak ya da düzgün bir yaşam sürmek için gerçekten gerekli olmadığını göreceksiniz. Daha sonra zaman geçtikçe mükemmel bir yaşam sürmek için sadece 5 konuda gerçekten gelişime ihtiyaç duyduğunuzu fark edeceksiniz.

Sadece 5 konuda kendinizi geliştirirseniz, erkek olmanın ne kadar büyük bir nimet olduğunu anlayacaksınız. Bunu yapmayan erkekler için evrenin hazırladığı lanetler, sıkıntılar ve sonsuz acılar vardır ve bu nedenle size bu aptallığı yapmanızı tavsiye etmem.

Ayrıca kişinin yaşı ne olursa olsun, kendini kabul etmesi burada çok önemlidir. Kişi kendini iyi ya da kötü kabul etmeye hazır olmalıdır. Gün boyu kendinizi bir sopayla dövmek ya da incellerin forumlarda yaptığı gibi sızlanmak yerine, en nihayetinde bu zorluklarla yüzleşmeli ve bu 5 konuda kendinizi geliştirmeye çalışmalısınız.

Bu bahsettiğim 5 konu spor salonuna gitmek, düzgün beslenmek, her gün meditasyon yapmak ve kariyer hedefleriniz için iyi bir şeyler yapmak kadar basit olabilir. Bunlar kendi başlarına diğer pek çok sorunu otomatik olarak düzeltecektir. Böylece direkt olarak 500 sorun çok daha az görünecektir.

Bazı alanlarda iyi ve düzgün bir erkekseniz, muhtemelen hâlâ eksik olduğunuz birçok alan vardır ve bunların içinde kocaman uçurumlar olabilir.

Bu sorunları görebiliyorsanız, bunların varlığından bile haberi olmayanların aksine öz farkındalığınız var demektir.

Belki ünlü ya da yeteneklisinizdir, belki de beş parasızsınızdır. Ünlü, yetenekli ve zenginseniz, belki de hayatınızda buna göre başka sorunlar olacaktır.

Bir erkeğin yaşamı kadınınkinin aksine içinde çok fazla savaş barındırır, erkekler de bir tür acımasız yaşam oyununa girerler. Eğer çuvallarsak, o zaman batırmış oluruz ve çukurdan çıkmak için güçlerimizi kullanmamız gerekir.

Sizi kurtarmaya gelecek bir Romeo’nuz yok ve bir kadın bunu yapsa bile, varoluşun acımasız çukurunda size tahammül etmeyecektir. Burada hiçbir istisnayı kural olarak kabul etmemek gerekir, durum budur.

Bunun en önemli yönü de içseldir, çünkü erkekler kontrolsüz bırakıldıklarında kendilerini gerçekten yok oluşa sürükleyebilecek dürtüler ve duygular tarafından eziyet görürler. Boşluk meditasyonu ve içsel bilgi burada çok önemlidir. Eğitimsizlik ve bilgisizlik nedeniyle erkeklerin hapse girmesi, becerilmesi veya mahvolması her gün yaşanan bir gerçekliktir.

Ancak size çok iyi haberlerim ve bazı kişilerin duymak istemeyeceği bazı haberlerim var. Gerçek şu ki, birçoğunuz JoS öğretilerini uygulayarak ve aynı zamanda hayatı yaşayarak, elinizden gelenin en iyisini yaparak bu sorunların düzeldiğini fark edeceksiniz. Bu biraz zaman alabilir. Şu anda dünyanın sonu geliyormuş gibi davranmayın.A

30’lu, 35’li veya 40’lı yaşlarınızda, hatta 50’li yaşlarınızda, kendinizle çok daha barışık, çok daha net ve aklı başında bir insan olacaksınız. Öz imajınız ve dünyaya göre hangi konumda olduğunuza dair farkındalığınız arttıkça pek çok güven sorunu da muhtemelen çözüme kavuşacaktır.

Çok gençken, neler olup bittiğine dair hiçbir fikriniz yoktur. Olgunlaşmamış birçok insan, hayatın acımasız kurallarıyla fazla sürtüşmedikleri için büyüdükçe de aynı sorunu sürdürür. Onlardan biri olmamaya çalışın.

O yaşta bu örneklerdeki gibi biri olmayı bekleyemezsiniz: Yüce bir mistik, milyarder bir iş adamı, Mozart, ülkenizdeki ordunun başı, seçilmiş bir başkan, kendisiyle barışık olgun bir felsefe adamı, bir Yogi gibi hatasız ve suçsuz, yüce ilahi komutan, daha neler neler.

Yine de size daha iyi haberler: Bunu erkenden aklınıza kazır ve buna doğru yürürseniz, kendinizin daha iyi bir versiyonu olabilirsiniz.

Bu yaşta bunun %10’unu bile bekleyemezsiniz. Bunun %1’indeyseniz, o zaman zaten HARİKA iş çıkarıyorsunuz demektir. Bu kulağa çılgınca mı geliyor? Evet, genç yaşta sadece %1 gereklidir. %5 ise daha da mucizevi.

Bu tamamen hayal ürünüdür ve kendinize bu mantıksız taleplerden daha fazlasını yüklemeniz, sizi giderek delirmeye ve asla yeterli olmadığınız hissine sürükleyecektir. Çoğu Spiritüel Satanist de gelişimine odaklandığından, zamanın tuzaklarının ve aldatmacalarının size varlığınızı dikte etmesine izin vermemeniz tavsiye edilir.

%100 için beklentiye girmek ve %1 için adım atmamak tüm yolculuğunuzu tehlikeye atacak olan şeydir.

Son olarak, her şeyi çözmüş değilsiniz ve hayatı olduğu gibi kabul etme durumunda daha rahat olmaya başlamak ve aynı zamanda her şeyin hemen çözülemeyeceği gerçeğini kabul etmek yetişkinliğe doğru büyümenin bir parçasıdır. Eğer kendinize karşı dürüstseniz, bazı şeyler hayatı sorgulamanıza ve bildiklerinizi sorgulamanıza neden olacaktır. Ve bu harika bir şey.

İnsan büyüdükçe yapması gereken çok iş olduğunu ve hiçbir şeyin kendiliğinden “olması gerekmediğini” fark eder. Biz erkekler kendimizi adım adım şekillendirmek için kendi hayatımızın kahramanı olmak zorundayız ve bunların hiçbiri kendiliğinden gerçekleşmez.

Geleceğe güvenle ve rahat bir nefes alarak bakın ve asla diğer insanların sondan bir önceki mükemmelliğine inanmayın, buna kendiliğinden sahip olduklarını iddia edenleri bir kenara bırakın; çünkü yalnızca bilge kişiler gerçeği bulmak, kişisel büyüme ve gelişime giden yolun uzunluğunu görmek için toprağın altını kazmıştır.

-High Priest Hooded Cobra 666

“Genç Erkekler Hakkında” hakkında 8 yorum var

 1. erkek olmanin ne kadar büyük bir nimet oldugunu göreceksiniz demissiniz

  kadin olmak kötü mü yani anlamadim simdi. Nimetten degil mi ? neden erkek olmak nimetmis?

  1. Elbette kötü değil. Her cinsiyet doğanın güzelliğinin bir parçasıdır.

  2. Esenlikler,

   Genç erkeklerden (Bizlerden) bahsediliyor, erkekliğin övülmesi normal bir şey. Genç kadınlar denilirse kadınlar övülür. Çünkü 2 cinsiyette hoştur, bu kadar takılmayın cinsiyetlerin övülmesine. 2 cinsiyette hoştur.

   İyi geceler.

 2. ama sanirim bu sitede erkeklere daha cok önem veriliyor. Ben öyle anladim. Bir kadin olarak gerci ben de kadin olmayi hic istemezdim 🙂 kadin olmak kadar zor gicik uyuz birsey yok ! tabi erkek olmak nimet cümlesini duyunca bir sinirlenmedim degil !

  1. Cidden bu kadar takmanıza gerek yok. Mesela dişil ve eril enerjiler dengeye gelmeden Magnum Opusa ulaşılamaz, çünkü ikisi de gerekli. Her cinsiyet nimettir, ikisi de doğanın bir parçası çünkü. Burada özellikle erkekleri övme sebebi konunun bu olmasından dolayı. Yarın bir gün kadınlar hakkında yazı gelir, orada da kadınlar övülür bir sorun yok.
   Ayrıca bu yazının tam zıttını düşünecek olursak, yazı genç kadınlar hakkında olsa ve kadınlar nimettir denilse (ki öyleler) niye erkeklerden de bahsetmiyor diye sinirlenecek miydiniz?

  2. Esenlikler,

   Aktif olarak görevini sürdüren tek Yüksek Rahibimiz erkek ve kendisinin verebileceği bilgelik de doğal olarak bunun üzerinden olacaktır. Eski yazılardan kadınlar hakkında olanlar da çevrilip paylaşılabilir ancak konu hakkında yeni yazı gelmemesinin nedenini anlıyor olmalısınız.

   Hem kadınlara, hem de erkeklere günümüzde adeta beyin yıkama operasyonu gerçekleştiriliyor. 1970’lerde “Çocuk yapmayın, rahat yaşayın!” afişli posterler hazırlayan BM, ve Netflix gibi diğer Yahudi kuruluşları, şimdi de kadınlara “Erkek gibi olun! Güçlü olun!” diyorlar, daha lokal gym’indeki halteri kaldırmaktan aciz olan erkeğe de “Sen çok maskülensin, topluma zararlısın, hemen daha pasif olman gerek!” diyorlar.

   Hâlbuki biz her cinsiyetin kendince gücünün olduğunu ve bu enerji skalasında kalınması gerekildiğini biliyoruz. Kadınlık =/= zayıflık. Bunu iddia eden biz değiliz, Yahudiler.

   Başka bir örnek vermek gerekirse, çocuk büyürken anneden dişil enerjileri, babadan da eril enerjileri görmelidir. Peki sizce günümüzde kaç tane sağlıklı çocuk yetişiyor? Ah, doğru, çocuk da yoktu, tamamen “bireyci” olacaktık…

   Son olarak daha açık olmak için bir örnek daha vereceğiz. JoS Muhafızı Lydia, iki cinsiyetin de savaşçı tanrı/çaları hakkında savaşın farklı yönlerini yönettiklerini söylemişti. Örneğin bir kılıç savuruşunun dahi farklı yöntemleri vardır. Burada tamamen kadınlar savunmasız olmalı, veya erkekler merhametsiz olmalı demiyoruz. Bütün erkekler orduya yazılmalı ve kadınlar da eve tıkılmalı da demiyoruz. Ancak her şeyin farklı bir yaşanış biçimi var, bunlar dikkate alınmalı.

   Dediğimi anlamadıysanız aklınıza Fransız şövalye ve Japon samuray örneğini getirin. Özünde ikisi de savaşsa da, birisi mızrağını saplamaya çalışıyor, diğeri de kılıcını su gibi akıtmaya. Cinsiyetlerde de bu geçerli diyebilirim. Daha fazla yorum ise getiremem, çünkü kadın olmadığım için “neyin nasıl” olması gerektiğini ben size anlatamam. Bunu yapması gereken kişiler forumdaki gelişmiş kadın üyelerimiz. Ekipten arkadaşlarımız konuyla ilgili gerekli araştırmaları yapıp eğer materyal varsa bunları çevireceklerdir.

   Anlayışınız için teşekkür ederiz.

   İyi geceler.

 3. tesekkür ederim Diskriminant 🙂 ben takiliyorum maalesef. Bence kadin olmak cok igrenc gicik rahatsiz edici brisey. Sanirim önceki hayatimda erkektim. Alismak zor geliyor. Ama tsk ederim anlayisiniz icin

  1. Esenlikler, Yıldız.

   Önceki hayatınızda erkek olmanız mümkün değil, ruhunuz ve kişiliğiniz kadın. Bunu değiştiremezsiniz, kadın oluşunuzu sevmezseniz kendinizi reddeder ve daha cinsiyetinizle uğraştığınız için magnum opusu hiç tamamlayamazsınız. Var olduğunuz bedeni ve ruhu sevmemek sizce o kadar basit bir sorun mu? Translık dünyanın en saçma şeylerinden biridir. Ben kadın değilim, kendi cinsiyetim erkek ve kendi cinsiyetimi seviyorum. O yüzden size yardımcı olabileceğimi zannetmiyorum, forumlara gelin orada konu açın bu şekilde birçok kadın JoS Türkiye üyesiyle iletişime geçebilirsiniz.

   İyi geceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir