Familiar’lar/“Büyülü Hayvanlar”

Kaynak, Joy of Satan‘daki familiar yazısıdır.

Bir familiar, Şeytan’ın bir takipçisine hediye ettiği bir hayvandır. Bu hayvan, sahibiyle inanılmaz derecede yakın ve sevgi dolu bir bağ kurar. Bu hayvanın içinde, başka hayvanlardan farklı olarak bir “Lesser Demon” ruhu bulunur. Arada kurulan bağ genelde o kadar yakın olabilir ki; hayvanın sahibi hasta olduğu durumlarda sık sık hayvan da hastalanabilir. Köpekler, kediler, kuşlar, kemirgenler ve sürüngenler büyülü hayvan olabilir. Bir cadının birçok familiar‘ı olabilir. Kişi bu hayvanların yardımsever Demon’lar tarafından korunduğunu ve göz kulak olunduğunu fark edebilir. Bu hayvanlar Şeytan’dan birer armağandır, ve onlara çok iyi bakılmalıdır. Geçmişte cadıların hayvanlarına çok iyi baktıkları söylenir. Hayvanlar Satanizm’de kutsaldır ve her zaman için ilgi, düşüncelilik ve saygı ile yaklaşılmalıdır. Bu tüm hayvanlar için geçerlidir.

Düşünce formları da bir familiar‘a bağlanabilir veya içine yerleştirilebilir, ancak bu gelişimiş bir tekniktir ve hayvanınıza zarar vermekten kaçınmak adına ne yaptığınızı iyi bildiğinize emin olmalısınız. Böyle durumlarda her zaman Şeytan’dan rehberlik ve onay alın. Familiar‘ınıza zarar verebilecek hiçbir şey yapmamalısınız.

Familiar‘lar son derece korumacılardır. Majide [büyüde] size partnerlik yapıp yardımcı olabilirler. Familiar sahibi olmayan cadılar doğru hayvanı çağırmak adına psişik bir çağrı gönderebilirler. Büyülü hayvanların psişik güce hassas oldukları bilinir ve enerji yükseltme, büyü yapma, [kehanette bulunmak için] görü yapma, ruhlarla iletişim ve başka majikal işler için hoş karşılanacak, iyi partnerlerdir. Aynı zamanda psişik bir radar işlevi de görebilirler, istenmeyen veya negatif bir enerjinin varlığını hissettiklerinde buna gözle görülür şekilde tepki verebilirler. Bir Yüksek Rahibin köpeği, bir düşman meleğinin varlığını hissettiğinde tüyleri diken diken olup şiddetli bir şekilde hırlamış, bu şekilde sahibini bu istenmeyen varlık konusunda uyarmıştır.

Bu koruma iki taraf için de geçerlidir. Familiar sahibi de kendi familiar‘ı için psişik (ve fiziksel de) olarak korumacı ve destekçi olmalıdır. Aradaki bağ ebeveynin çocuğuyla arasındaki bağ kadar güçlüdür. Düşmanın tüm iddialarına ve korku hikayelerinin aksine, Şeytan hayvanları önemser ve Kendi insanlarının hayvanlara karşı son derece saygılı olmasını istemektedir. Kitab-ı Celve’de Şeytan, “Yerdeki hayvanların, gökteki kuşların ve denizdeki balıkların kontrolü benim elimdedir.” der.

Avrupa’da 14. yüzyıldaki Kara Veba salgınının her tarafa yayılmasının önemli bir sebebi de Hristiyan Kilisesinin, kedileri “Şeytan’ın hayvanı” olarak ilan etmesi ve bundan ötürü de insanların kedileri toptan katletmeye yönelmeleridir. Bu, fare nüfusunun ürkütücü bir hızda patlamasına ve farelerde sıklıkla görülen bitlerin vebayı insanlara yaymasına sebep olmuştur.

“Familiar’lar/“Büyülü Hayvanlar”” hakkında 3 yorum var

  1. Bir familiar nasıl elde edilir , nerden ve nasıl bulunur? Bir hayvana bir lesser demon nasıl bağlanır ? Doğru familiar ı çağırmak için psişik çağrı nasıl gönderilir? Maji nasıl familiar sahibi olabilir?

    1. Esenlikler,

      Satanistler için Şeytan’a (veya bu konuda uzman başka bir Demon’a) bu ricamızı belirtmek en etkili ve kolay yol olacaktır. Lesser Demon’ı hayvana veya başka bir şeye “””bağlama””” olayını biz yap(a)mıyoruz, kendileri hallediyor. Psişik çağrı gönderme olayı zaten güç meditasyonu gibi ruhani pratiklerde ilerleyip psişik olarak canlılarla iletişim kurulabilecek bir seviyeye gelindiğinde talimata ihtiyaç duymadan yapılabilecek bir şeydir. Son sorunuzun cevabı ile ilk sorunuzun cevabı aynı olduğu için onu es geçiyorum.

      İyi geceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir