Familiar’lar/“Büyülü Hayvanlar”

Kaynak, Joy of Satan‘daki familiar yazısıdır.

Bir familiar, Şeytan’ın bir takipçisine hediye ettiği bir hayvandır. Bu hayvan, sahibiyle inanılmaz derecede yakın ve sevgi dolu bir bağ kurar. Bu hayvanın içinde, başka hayvanlardan farklı olarak bir “Lesser Demon” ruhu bulunur. Arada kurulan bağ genelde o kadar yakın olabilir ki; hayvanın sahibi hasta olduğu durumlarda sık sık hayvan da hastalanabilir. Köpekler, kediler, kuşlar, kemirgenler ve sürüngenler büyülü hayvan olabilir. Bir cadının birçok familiar‘ı olabilir. Kişi bu hayvanların yardımsever Demon’lar tarafından korunduğunu ve göz kulak olunduğunu fark edebilir. Bu hayvanlar Şeytan’dan birer armağandır, ve onlara çok iyi bakılmalıdır. Geçmişte cadıların hayvanlarına çok iyi baktıkları söylenir. Hayvanlar Satanizm’de kutsaldır ve her zaman için ilgi, düşüncelilik ve saygı ile yaklaşılmalıdır. Bu tüm hayvanlar için geçerlidir.

Düşünce formları da bir familiar‘a bağlanabilir veya içine yerleştirilebilir, ancak bu gelişimiş bir tekniktir ve hayvanınıza zarar vermekten kaçınmak adına ne yaptığınızı iyi bildiğinize emin olmalısınız. Böyle durumlarda her zaman Şeytan’dan rehberlik ve onay alın. Familiar‘ınıza zarar verebilecek hiçbir şey yapmamalısınız.

Familiar‘lar son derece korumacılardır. Majide [büyüde] size partnerlik yapıp yardımcı olabilirler. Familiar sahibi olmayan cadılar doğru hayvanı çağırmak adına psişik bir çağrı gönderebilirler. Büyülü hayvanların psişik güce karşı hassas oldukları bilinir ve enerji yükseltme, büyü yapma, [kehanette bulunmak için] görü yapma, ruhlarla iletişim ve başka majikal işler için varlıkları faydalı, iyi partnerlerdir. Aynı zamanda psişik bir radar işlevi de görebilirler, istenmeyen veya negatif bir enerjinin varlığını hissettiklerinde buna gözle görülür şekilde tepki verebilirler. Bir Yüksek Rahibin köpeği, bir düşman meleğinin varlığını hissettiğinde tüyleri diken diken olup şiddetli bir şekilde hırlamış, bu şekilde sahibini bu istenmeyen varlık konusunda uyarmıştır.

Bu koruma iki taraf için de geçerlidir. Familiar sahibi de kendi familiar‘ı için psişik (ve fiziksel de) olarak korumacı ve destekçi olmalıdır. Aradaki bağ ebeveynin çocuğuyla arasındaki bağ kadar güçlüdür. Düşmanın tüm iddialarına ve korku hikayelerinin aksine, Şeytan hayvanları önemser ve Kendi insanlarının hayvanlara karşı son derece saygılı olmasını istemektedir. Kitab-ı Celve’de Şeytan, “Yerdeki hayvanların, gökteki kuşların ve denizdeki balıkların kontrolü benim elimdedir.” der.

Avrupa’da 14. yüzyıldaki Kara Veba salgınının her tarafa yayılmasının önemli bir sebebi de Hristiyan Kilisesinin, kedileri “Şeytan’ın hayvanı” olarak ilan etmesi ve bundan ötürü de insanların kedileri toptan katletmeye yönelmeleridir. Bu, fare nüfusunun ürkütücü bir hızda patlamasına ve farelerde sıklıkla görülen bitlerin vebayı insanlara yaymasına sebep olmuştur.

“Familiar’lar/“Büyülü Hayvanlar”” hakkında 26 yorum var

 1. Bir familiar nasıl elde edilir , nerden ve nasıl bulunur? Bir hayvana bir lesser demon nasıl bağlanır ? Doğru familiar ı çağırmak için psişik çağrı nasıl gönderilir? Maji nasıl familiar sahibi olabilir?

  1. Esenlikler,

   Satanistler için Şeytan’a (veya bu konuda uzman başka bir Demon’a) bu ricamızı belirtmek en etkili ve kolay yol olacaktır. Lesser Demon’ı hayvana veya başka bir şeye “””bağlama””” olayını biz yap(a)mıyoruz, kendileri hallediyor. Psişik çağrı gönderme olayı zaten güç meditasyonu gibi ruhani pratiklerde ilerleyip psişik olarak canlılarla iletişim kurulabilecek bir seviyeye gelindiğinde talimata ihtiyaç duymadan yapılabilecek bir şeydir. Son sorunuzun cevabı ile ilk sorunuzun cevabı aynı olduğu için onu es geçiyorum.

   İyi geceler.

 2. Bu hayvan beslemediğimiz bir hayvan olabilir mi? Yani fiziksel olarak dokunamıyor olmak bir şey değiştirir mi?

  1. Esenlikler,

   Sadece astral dünyada bir “hayvan” istiyorsanız düşünce formu/elemental yaratmanız daha akıllıca olacaktır. Bu yazı daha çok fiziksel hayvanlar için.

   İyi geceler.

 3. Esenlikler ,
  Kendimi yeterince geliştirdikten sonra bir familiar dost edinmek için şeytan babamızdan yardım isteyeceğim ama bu familiarlar hakkında farklı bir siteden araştırma yaptım ve çağırmak için bahsi geçen sitede şu yöntemleri buldum ama tam olarak doğruluğunu kavrıyamadım , olabilir yada olmayadabikir emin değilim sizden ricam bir göz atabilirmisiniz ve sizce doğruluğu nedir ? ( linki bırakıyorum )
  http://www.gnoxis.com/familiarinizi-kedi-formunda-cagirmak-57844.html

  1. Esenlikler,

   Açıkça belirtmem lazım ki gnoxis gibi yerler Türk okültizminin çöplüğü niteliğindedir. Sağ Elci veya güçten, ilerlemeden, gerçek bilgelikten tamamen arındırılmış şeyler paylaşılıyor ve destekleniyor. Sayfaya baktım ve sağlıklı veya işe yarar şeyler görmüyorum.
   Sayfanın sonundaki “eklemeler”den de görebileceğiniz gibi; çemberlerden, mumlardan medet umuluyor. Ve Familiar çağırmak için büyü yapmaktan ziyade Tanrılardan yardım istendiği için bunun yapılma zamanı o kadar önemli değildir.
   Son olarak, anladığım kadarıyla burada “ruh formunda” bir hayvan isteniyor. Bizim Familiar’lar hakkında sunduğumuz bilgiler, fiziksel hayvanlar içindir. Ruhani “asistan” isteyen varsa bunun için düşünce formu veya elemental yaratabilir, bu da pekala hayvan şeklinde olabilir. Onun dışında Familiar’ı sadece ruh olarak görmeyi mantıklı bulmuyorum.

   İyi geceler.

   1. Peki yeni inisiye olduğum için çoğu konuda yeterli bir bilgim yok ve bugunlerde tanrılardan bana bu yeni yolumda yardımcı olması için bir familiar istesem yerli olurmu yoksa kendimi geliştirdikten sonra bu familiarı istemem uygun kaçar ? Her iki şekilde de bir familiarı hangi demondan isteyebilirim yada şeytan babamızın kendisinden mi istemeliyim ?

    1. Esenlikler,

     Size yardımcı olması için hayvan istemek yerine bir Tanrıyla (ve/veya Koruyucu Demon’ınızla) bir ilişkiye girebilir, Onlarla iletişim kurabilir, rehberliklerini rica edebilirsiniz. Dolayısıyla gelişiminiz/eğitiminiz için büyülü hayvan istemenize çok da gerek yoktur. Başka bir sebeple isteyecek olursanız ve istediğiniz zaman; zaten Demon çağırma işleminde Şeytan’dan geçtiğimiz için Familiar sağlayan herhangi bir Tanrıyı çağırabilirsiniz.

     İyi geceler.

     1. Koruyucu demonumun kim olduğunu nereden bileceğim ? Yada her sataniste adanan bir demon mu yoksa herkese farklı farklı bir koruyucu demon atanıyor ?

     2. Ve aslında familiar istememin sebebi hani demonları çağırmadan önce gereken seviyede olmak lazımdır ya sonuçta gereken iletişimi kurabilmek için , bende tanrı/tanrıça demonları çağırmadan önce kendimi geliştirmeme,güçlenmeme yardımcı olabilecek bir familiar istemiştim . Asıl amacım buydu sonuçta şimdik bir demonla iletişime geçmeye çalışırsam büyük ihtimal çağırırım ama kendisiyle iletişim kuramam heralde ve ayrıca bazı meditasyon noktalarında sıkıntılar yaşıyorum , belki familiarım odaklanmama yardımcı olur diye düşünmüştüm 😞

     3. Esenlikler,

      Tanrıları çağırmak için belli bir güç/gelişmişlik/psişik açıklık seviyesinde olmanıza gerek yok, Onları net bir şekilde duyup algılamak için var. Elbette bu da önemli ve bunu da geliştireceksiniz ama o zamana kadar siz Onları duyamasanız da Onlar sizi duyar. O yüzden rahat olun.

      İyi akşamlar.

 4. Bir familiar şu an halihazırda beslediğimiz bir hayvan mı olmalıdır ? Benim bir kedim var fakat ben çocukluğumdan beri bir kargam olsun istemişimdir. Şeytan’dan veya ilgili tanrılardan bir familar karga isteyebilir miyim ? Pek detay verilmemiş o yüzden bir familiar nedir ne değildir tam olarak anlamadım açıkçası.

    1. Esenlikler,

     Direkt sayfadan:
     “Büyülü hayvanların psişik güce karşı hassas oldukları bilinir ve enerji yükseltme, büyü yapma, [kehanette bulunmak için] görü yapma, ruhlarla iletişim ve başka majikal işler için varlıkları faydalı, iyi partnerlerdir.”

     İyi geceler.

 5. “Tulpa” gibi bir hayvan yaratabilir miyiz sadece büyülerde, meditasyonlarda, düşman bir varlık gördüğü zaman uyaran bir hayvan?.

  1. Esenlikler,

   Tulpa gibi düşünmeyin, daha önce dediğim gibi kendi yarattığınız ve size bağımlı, özerklikten mahrum bir varlığa bilinç atfetmek etik dışıdır. Servitor/Hizmetçi düşünce formu yaratabilirsiniz. Joy of Satan’da bunun talimatları var, bizde de uygun zamanda olacak. Bu düşünce formunun şekli gayet tabii hayvan gibi olabilir.

   İyi geceler.

   1. Hayır hayır yanlış anladınız tulpaya benzetme yaptım kendi kafamızdan oluşturabilir miyiz dedimde hizmetçi düşünce formu yaratma insan gibide olabilir mi
    bu arada o dediğiniz düşünce formunu bana atar mısınız joy of satanda olanı

   2. Saygılarımla. Servitior/Hizmetçi düşünce formu yaratmak nasıl oluyor tam olarak sayfanın hepsine bakındımda bir bilgi bulamadım rica etsem kısaca özet geçebilirmisiniz

    1. Esenlikler,

     Joy of Satan’da buna dair bilgiler mevcuttur. Sitemizde henüz bunu çevirip yayınlamadık, başka şeylere odaklandık. Ama zamanı gelince bunu da yapıp paylaşırız herhalde.

     İyi geceler.

 6. İyi geceler,
  Öncelikle paylaşım için teşekkürler.
  Kara veba ile ilgili olarak , bilinen son dişi Yangtze kaplumbağası geçen sene nisan aylarında öldü ve 1 sene olmadan korona virüs salgını tüm dünyayı saldı,bunun da aynı şekilde bir cezalandırma olduğunu düşünüyorum çünkü insanlar tarafından çiftleştirilmeye çalışırken öldü, kaplumbağanın son dişi olması önemli bir detay çünkü üretkenlik son buldu.
  Ayrıca yazınızda bir cadının birden fazla familiar’ı olabilir demişsiniz ben sadece tek bir familiarı olur ve onu çağırmak için de özel bir ritüel uygulanır diye biliyordum.Tabi bazı durumlarda kendisi de ortaya çıkabiliyor.

  1. Esenlikler,

   Doğa öyle aktif olarak düşünen, hareket eden, karar veren bir “birey” değildir. Birçok açıdan “canlı” denebilir; ama fantezi romanlarındaki gibi “Doğa Ana”nın uyanıp başımıza meteor yağdıracağını düşünmeyin. Zaten öyle bir şey olsaydı da biz insanların endişelenecek bir şeyi olmazdı, olsa olsa yahudiler temizlenirdi. Olacak olan şey de bu, ama insan eliyle. Yani oturup gökten veya yerden ‘kurtarıcı’ veya ‘yargı’ bekleyemeyiz.

   Devam edecek olursak, bu virüs de yahudilerin çıkardığı ve çıkarına kullandığı bir şey, ortada “doğal” bir şey yok.

   Her halükarda, dünyadaki tüm kötülüklerden düşman sorumludur, biz insanlar değil. Dizlerinizin üzerinden kalkın!

   İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir