Samhain

[Bu yazı, “Samhain” isimli sayfanın çevirisidir.]

Şeytan Baba’ya çok yakın olan bizler, Şeytan’ın; Satanizm’in ne hakkında olduğu, nasıl kutlama yaptığımız ve en kötüsü de KENDİSİ HAKKINDA SÖYLENİLEN tüm Yahudi/Hristiyan iddialarından ve açıklamalarından bıktığını biliyoruz.

 • ŞEYTAN, CADILAR BAYRAMI CANAVARI DEĞİLDİR.
 • ŞEYTAN; BİR VAMPİR, HAYALET VEYA HORTLAK DEĞİLDİR.
 • ŞEYTAN’IN KIRMIZI BOYNUZLARI VE KUYRUĞU YOKTUR.
 • ŞEYTAN; MEZARLIKLAR, ÖLÜM MELEKLERİ, İSKELETLER YA DA KORKU İLE ALAKALI DEĞİLDİR.

BU ÇÖP SÖYLENTİLERİN KAYNAĞI HRİSTİYANLARDIR. BUNLARI ŞEYTAN’A KÜFÜR ETMEK, ONU KÖTÜLEMEK VE DALGA GEÇMEK İÇİN KULLANIYORLAR. AYNI DURUM DEMONLAR İÇİN DE GEÇERLİDİR.

Birçoğumuzun favori bayramı Cadılar Bayramı’dır. Ben şahsen korku filmlerini ve benzer konuları severim. Buradaki önemli nokta, bu tarz yapımların Şeytan’ın ve Gerçek Tanrıların (Artık “Demonlar” olarak sınıflandırıldılar) sahte ve aşağılayıcı bir imajını tasvir etmek için nasıl çarpıtıldığıdır.

“İnsanlar korkunç maskeler takıp sizin veya ailenizden birinin, ya da sevdiğiniz birinin taklidini yapıp dışarıda gezinse kendinizi nasıl hissedeceğinizi bir düşünün.”

Şeytan Baba’ya bu tarihte saygı gösterilmelidir ve Hristiyanlığın onun hakkında dikte ettiği her şeye inanan ve Hristiyanlığa saygı duyanlar tarafından alay edilmemelidir. Birisinin bu vakitte İsa gibi giyinerek dışarıda bulunabilmesi ne kadar sürer sizce? Bunu deneyenler yüksek ihtimalle bir Hristiyan tarafından saldırıya uğrayacaktır.

Ya da Hollywood, İsa ve onun türlerini iğrenç canavarlar olarak gösteren bir film yapsaydı ne olurdu?

Cadılar Bayramı kostümler, canavarlar ve hortlaklar, ölüm ve benzeri temalar için harika bir zamandır. Yaratıcılık ve haz alma zamanıdır. Bu, bizim önemli bayramlarımızdan biridir ama Şeytan Baba’yı karalayan olumsuz imajların gitmesi gerekiyor.

Şeytan, bunlardan bıkmış ve bu hakaretleri onaylamadığını Rahiplere ve Rahibelere bildirmiştir. Haddinden fazla süredir, birçok Satanist HRİSTİYANLIĞIN Şeytan ve Demonları hakkındaki fikirlerine katılıyor: Hristiyanların sahte ve çarpık imaları olmadan Şeytan’ın GERÇEKTEN KİM OLDUĞUNU görmek yerine, HRİSTİYANLARIN dinimiz hakkında iddia ettiklerine bakıyor.

SAMHAIN HAKKINDA:

“Cadılar Bayramı” olarak bilinen bayram, aslen, “Yaz Sonu” anlamındaki Keltçe bir kelime olan “Samhain”den geliyor. Antik zamanlardaki dinler doğa üstüne kuruluydu; insanlar toprakla, mevsimlerle ve gökteki yıldızlardaki değişimlerle uyumlu bir biçimde yaşadı. Satanizmin özü de budur: doğal olan her şey.

Şenlikler, ayinler ve kutlamalar için yılın belli başlı döngüleri ve ekin vakti önemliydi. Samhain, bir hasat zamanıydı ve bir yılın sonu anlamına gelirdi; kışın sebep olduğu doğanın ölümüne hazırlık için ekinlerin depolanma vaktiydi. 1 Kasım arifesi Kelt Yeni Yılı’nın arifesiydi. Bu bayram bir hasat vaktiydi ve bitkilerin öldüğü ve soğuğun bastırdığı bir an olduğu için de ölüm ve bitiş zamanıydı. Samhain aynı zamanda ölüleri onurlandırma vaktiydi. Druidler, Kelt Yeni Yılı onuruna kutsal saydıkları devasa şenlik ateşleri yakmışlardır.

Eskiden “Samhain” olarak bilinen bir Keltik ölüm tanrısının varlığına dair yaygın bir inanç mevcuttu. Birçok araştırmacı tarafından yapılan kapsamlı araştırma ve incelemeler sonucunda neredeyse hepsi bu Tanrı’nın var olmadığı konusunda hemfikir olmuştur.

“Samhain” olarak bilinen ölüm tanrısından bahseden kaynakların sahibinin neredeyse tamamı HRİSTİYANLARDAN oluşuyor ve (her zamanki gibi) iddialarını destekleyecek bir kanıt yoktur.

Samhain, Pagan kutlamalarının Hristiyanlık tarafından ele geçirilmesinden yüzyıllar önce de kutlanıyordu. Dünyada zorla yer edinen Hristiyanlığa göre, eski inançların bütün Tanrıları “kötü” olarak kabul edildi ve bu nedenle eski Tanrılar “kiliseden herhangi iyi birisinin ruhu” için “tehlike” arz edebileceğinden özellikle hoş karşılanmadılar. Bu yüzden Hristiyanlar, bu ölümcül ayini [!] bastırdılar ve bir gün sonra onun yerine “Tüm Ruhlar Günü”nü ortaya çıkardılar.

“Şeker mi Şaka mı” geleneği İrlanda’da, 31 Ekim gününde kapı kapı dolaşan dilencilerin sadaka istemesiyle ortaya çıkmıştır. Hediyeler de cömert olmayan herkesin evini yok ettiği söylenen bir Tanrı olan “Muck Olla” içindi. Jack-O-Lantern adı verilen oyulmuş ve ışıklı balkabaklarının kökü de İrlanda’daki “Jack” adında bir adamdır. Hikayeler, Jack’in cimri olduğunu ve öldüğünde cennete girmesine izin verilmediğini; ayrıca Şeytan’a şakalar yaptığını, bu yüzden cehenneme de kabul edilmediğini ve sonsuza dek Dünya’da gezinmeye mahkum olduğunu söylüyor. Sadece yolunu aydınlatmak için küçük bir feneri vardı ve bu yüzden Jack-O-Lantern [lantern: fener] olarak anılmaya başladı. Bunlar aracılığıla hayaletler, vampirler ve hortlaklar her insanın sahip olduğu ölüm korkusu nedeniyle bu bayramla ilişkilendirildi ve Samhain bir ölüm bayramıydı.

“Samhain” hakkında 20 yorum var

 1. Ama hala ne yaparak kutliyacağımızı anlamadım şeytana dua edip meditasyon yapıp otururum herhalde ailemde ölmüş olanları hatırlamama gerek yok ölü olarak kalmaları tercihim çünkü

 2. şimdi 1 kasım satanizm için önemli bir gün bayram mı oluyor yani ayrıca merak ettiğim bir şey daha var mesela demon çağırmada her demonu çağırabiliyoruz ama mesela haddimize mi bilmiyorum ama şeytan babanın kendisini çağırmak ve O’nun mührü var mı

  1. Esenlikler,

   Samhain bu yıl 31 Ekim’e dek geliyor ve evet, bayramlarımızdan birisidir.

   Evet, Şeytan Babamız da çağrılabilir. Mührü zaten sitenin ana sayfasındaki kapak fotoğrafında bulunuyor. Pentagramın sağ ve solundaki mühürler onun mührüdür. Kendisini davet ederken uyulması beklenen bir takım işlemler vardır, ritüel için. Buradan inceleyebilirsin.

   İnternetten bulduğum mührü de buraya bırakıyorum:

   İyi geceler.

 3. Esenlikler. Demonlarla yapılan anlaşmalar ölüm sonrası nasıl işliyor? Yıllar önce SS arkadaşım anlaşmanın ölüm sonrası da devam ettiğini söylemişti. Yani öldükten sonra reenkarne olana kadar Duat’ta anlaşma yaptığımız Demonun hizmetinde oluyormuşuz. Hizmetten kasıt kul köle olmak değil tabii. Bazı işlerde çalışmak gibi. Mesela Dünya’da onu çağıranların listesini tutup Demona iletmek gibi. Katiplik gibi işler.

  Okültist birisi çağırma ritüellerinde mühüre birkaç damla kanını akıttığını söylemişti. Kan akıtmak onun enerjilerine bağlamaz mı? Başka bir platformdan tanıştığım kadın da sevdiği bitkiye kanımı akıtıp yakmamı önerdi. Ne yapacağım? Aylardır iletişim kurmayı becerebilmiş değilim.

  Rütbeleri yükseldikçe meşguliyetleri artıyor dolayısıyla iletişimde güçleşiyor. Yeni başlayanlar için daha düşük Tanrıların isimlerini verir misiniz? Ya da Satanist Cinlere nasıl davet açılır?

  1. Esenlikler,

   1- Bu soru hakkında özel bir bilgilendirici yazı okumadım, ancak muhtemelen arkadaşının belirttiği gibi olabilir. Tanrıların bazenleri ödeme yöntemi olarak şiir gibi şeyler de istediği biliniyor, bu açıdan bakacak olursak doğru olabilir.

   2- Kan, güçlendirici görevi görür. Ancak böyle bir yöntem kullanıldığını okumadım. Ne olduğunu bilmediğin şeyleri denemeni önermiyorum. Bir şeyleri yakmak, özellikle kan sürülmüş bir şeyi yakmak, onun astraldeki kalıcılığını ciddi oranda arttıracaktır. Bu yüzden adanma metinlerimize kan akıtıp yakarız. Kan güçlendiricidir, yakmak da astralde kalıcı yapar.

   3- Bilinen tüm tanrıların adları Türkçe sitede sıralandığı için başka yapabileceğimiz ekstradan bir ekleme yok. “Satanist Cinler” ile alakalı konuşmam gerekirse, Cinler, çok genel bir kavramdır. İslâm; hem Tanrıları, hem parazitleri, hem düşünce formlarını, hem lesser demon’ları ve aklına gelebilecek ne kadar astral varlık varsa hepsini Cin diye nitelendirmiştir. Cin sözcüğünü bu yüzden kullanmayı çok sevmiyorum, çünkü Cin denildiğinde ipin ucu her yere çıkabiliyor. Kastettiğin şey eğer Şeytan’ın emrindeki düşünce formları olan lesser demon’lar ise, bunların da nasıl çağrılabileceğiyle ilgili bir bilgi yok. Eğer bir işte lazım olur diye düşünüyorsan kendi elementalini ya da düşünce formunu yaratabilirsin.

   İyi geceler.

  1. Esenlikler,

   Nedenini açıklarsan daha iyi olur. Özel bir sebepten ötürüyse ve bunu belirtirsen zaten mesajını yayınlamayız ve yardımcı olmak için ulaşırız.

   İyi akşamlar.

 4. Esenlikler ;
  Bir kaç tane sorum olacak ama 👉👈
  İlk sorum biraz ilginç gelebilir.
  Şöyle ki meditasyon veya rtr yaparken kıyafetimizin rengi gri olursa herhangi bir sakıncası olur mu?
  İkinci sorum şu
  – Önceden fiziksel, zihinsel ve ruhsal anlamda oldukça güzel yollar katediyordum fakat ne olduysa meditasyon, yoga bu tarz şeyleri yapmamaya başladım. Şu sıralar psikolojik – ruhsal anlamda bazı sıkıntılar çekiyorum ve meditasyonların bu tür şeylerde bana çok yardımcı olduğunu gördüm. Tekrardan eski “ben” e dönmek istiyorum fakat bu seferde gelecek kaygısı, aile baskısından dolayı meditasyon, yoga özellikle sesli titreşimleri doğru düzgün yapamayacağım. Bu seferde beni karma daha kötü etkileyecek. Acaba bunlar için önerebileceğiniz şeyler nedir? Tekrardan meditasyonlara, rtrlere yogalara dönmeli miyim? Nasıl bir yol izlemeliyim ve eğer ki tekrardan bunlara dönersem bir gün yine bırakma korkum var böyle şeyler bir kaç defa olduğu için söylüyorum. Yani başlama-bırakma, başlama sonra ne oluyorsa oluyor tekrardan bırakma🤦‍♂️
  Şimdiden cevapladığınız için teşekkürler.
  Yorumu bırakmadan önce emekleriniz için teşekkür ederimm.İyi ki varsınız. Yine her zamanki gibi harika ötesi yazı paylaşmışsınız ve paylaşmaya devam ediyorsunuz. Gerçi sorularımın samhain ile pek bir alakası yok ama

  1. Esenlikler,

   Öncelikle kıyafetinizin bu konuda pek de bir önemi yok ama sizi meditasyon esnasında rahatsız ediyorsa giymemenizi öneririm.

   Diğer soruya gelirsek de hiçbir şey yapmamaktansa tekrar başlamanız çok daha iyi olacaktır. Ancak ne olursa olsun birden bütün meditasyonlara başlamayın ya da bitirmeyin. Demek istediğim şu ki meditasyona vücudunuz alışmışken birden bırakmanız size zarar verir ve uzun süredir meditasyon yapmadıysanız da yavaş yavaş ilerletmenizi öneririm. Eğer aileniz çok fazla baskı uyguluyorsa da en azından ses çıkarmak zorunda olmadığınız meditasyonları rutininize eklemeye başlayın.

   İyi günler.

 5. Esenlikler
  Poppet nedir?
  Jos’daki yazıyı okudum ama tam olarak anladığım söylenemez.

  1. Esenlikler,

   Oyuncak bebek, kukla. Büyülerde kullanılıyor.

   İyi akşamlar.

   1. Esenlikler ;
    Cevap için teşekkürler
    Birkaç şey daha soracağım şimdiden teşekkürler
    Bu kukla herhangi bir bebek olmak zorunda mi
    Nerden alabilirim?
    Veya kendim mi yapmaliyim?
    Bir kişi üzerinde kullanacaksam o kişiye benzemek zorunda mi

    1. Esenlikler,

     Yani kız çocuklarının oynadığı rastgele bir oyuncak bebek iş görecektir.

     Ve evet, bıyığı falan varsa bu tarz şeyleri kalemle çizmen daha iyi olacaktır.

     İyi geceler.

 6. Birkaç soru sormak istiyorum. Astral tapınak inşa etmek istiyorum ama aklımda kalan şeyler var.
  1. Astral tapınak yapmak için astral projeksiyon ideal deniyor. Astral projeksiyonu yaptık diyelim nereye gideceğiz? yani bildiğime göre yapınca olduğumuz odada oluyoruz, dolanıyoruz vs.
  2. Şeytan babadan kutsamasını rica ediyoruz. Yazılı olarak ayrıyeten bir ayin mi yapmamız gerek?
  3. İmgeleyerek yapıyoruz fakat ben ne imgelediğimi unuturum.
  4. Görünüşümü değiştirebilir miyim?
  5. İstediğimiz hareketli bir şeyi koyabiliyormuyuz? mesela ben sanki denizde yüzüyormuş gibi bulutların arasında yüzen, gezen balinalar istiyorum veya dans eden şirinler. Belki de boyunlarından asılmış yahudi heykelcikleri. Rengarenk akan ve içlerinde unicorn balıkları gezen ırmaklar, dans edip şarkı söyleyen bakımlı ve mor yaban domuzcukları, twerk yapan sünger bob ve patrickler. Bunları yapabilir miyim? Saygısızlık olur mu ? çünkü ilerde konuşmak istediğim demonlar var ama dediğim gibi ben unuturum o zaman ne yapmalıyım ?
  6. Burda estetik yaptırdık diyelim magnum opusa erip tanrı olduk yaptırdıklarımız kalır mı? peki tanrı olunca saçımızı farklı renklere boyayabilirmiyiz? ve tanrı olunca magnum opusu tamamladığımız bedenimizle mi tanrı oluyoruz?
  7. Ve son olarak koruyucu demonumuz bize benzeyebilir mi? Yani şöyle ben genelde eğlenceye, konuşmaya bayılan bir insanım koruyucu demonum da benim gibi olup benimle istediği gibi şakalaşabilir mi ? şaka yapsam alınır mı ? alınmasını istemem 🙁 sanırım bunları ona sormalıyım ama çok uzun zaman olmadı adanalı…

  1. Esenlikler,

   1- Özel bir mekân yok. İstediğiniz bir yeri seçin.

   2- Sanmıyorum bu kadar detaya gerek olduğuna. Ona seslenip direkt rica etseniz de iş görecektir.

   3- Unuturum diye olumlarsanız unutma ihtimaliniz de artar. Ayrıca ben kendi açımdan niyetin/iradenin daha önemli olduğunu gözlemledim. Unutsanız bile sıkıntı çıkacağını sanmıyorum gidişte gelişte.

   4- Astral biçiminizi diyorsanız evet. Fiziksel görünüşünüzü diyorsanız bir nebze evet. Yani 1.60 boyundaysanız 3 metre olmayı ya da 40 santim olmayı beklemeyin. İnsan doğasına uygun şekilde gerçekleşiyor bu değişimler ancak öncelerden de belirttiğimiz gibi, biyokinezi ileri seviye bir büyü türüdür ve zaten bu aşamalara gelene kadar uzun zamanlar alacaktır.

   5- Koyabilirsiniz. Tanrıların bu tarz şeylere kızacağını sanmıyorum.

   6- Magnum Opus süresince genetiğiniz ve fenotipiniz mükemmelleşecektir. Yani bu herhâlde estetiğinize de yansır, ancak dediğim gibi mükemmelleşme yolunda. Tanrı olunca saçınızı farklı renklere boyayabilirsiniz. Ve evet, tamamladığınız bedenle oluyorsunuz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, Magnum Opus = Ruh ve Bedenin mükemmelliği. Mezardan önceki bedenlerinizi kaldırıp tanrı olamazsınız. Zamanında 800 sene yaşayan insanlar bile bir süre sonra Magnum Opus için reenkarne olmak zorunda kaldı, çünkü bedenleri artık mükemmelleşemeyecek kadar yaşlanmıştı.

   7- Tanrılara saygılı yaklaşın, samimiyet zamanla gelen bir şeydir. Olacağı varsa olur, ancak siz yine de saygılı yaklaşın ve oluruna bırakın. O samimiyeti yakalarsanız zaten kendiniz de gözlemlersiniz.

   İyi günler.

 7. Geçen gün bir yorum yapmıştım acaba geldi mi? Çünkü ne kadar saçma dursa da önemli soruları benim için…

  1. Esenlikler,

   Yorumlar geliyor ancak müsait olmadığımızdan geç dönüşler yapabiliyoruz.

   İyi geceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir