Mitolojide Seks, Tecavüz ve Cinayet

Bu yazı, Yüksek Rahip Hoodedcobra666’nın forumlardaki vaazından çevrilmiştir.

 

Belki de kişinin, sembolik bir dil olan ruhani bilgi ve mitolojiye karşı işleyebileceği en büyük suç, bu anlatıları gerçek olarak ele almaktır.

Diğer “dinler” ve “programlar” aynen bunu yaparken, bu hiçbir zaman Antik dinler için geçerli olmamıştır. Mitlerin olduğu gibi alınıp bunlar üzerinden mitolojilerin açıklanmaya çalıştığı günümüzde, bu yorum biçiminden tıpkı kontrolsüz bir veba salgınından kaçarmış gibi kaçınılmalıdır.

Mitleri göründüğü gibi ele almak çok ciddi bir hatadır ve çoğu zaman da okültle yeni tanışanlar tarafından yapıldığı görülmektedir. Daha da kötüsü, bu yanlış pratik, kendi iğrençliklerine kılıf uydurmaya çalışan düşman tarafından sürekli kullanılmaktadır.

İkinci en büyük ve kötü hata ise mitolojileri yanlış çevirmektir. Bunun kendi içinde yatan doğrudan bir sorunu bulunmaktadır. Düşman çevirmenleri, mitleri ve ruhani metinleri, kasıtlı olarak sürekli yalın bir şekilde çevirmektedir. Bunun sonucu olarak da ruhani bilgi aşağılanmakta ve itibarsızlaştırılmaktadır. Bazen de kişilerin kendi hataları sonucu bu yapılmaktadır.

Mitolojide geçen bir “cinayeti” okuduğunuzda, bazen mitlerde bunun aileyle veya babayla ilişkili olduğunu görebilirsiniz [Zeus – Kronos], ya da birisinin Tanrı tarafından öldürülmesi de aynı şekilde görülebilir. Bu, zorlama bir dönüşümü simgelemektedir.

Aynı şekilde, seksin geçtiğini gördüğümüzde, enerjilerin birleşmesi söz konusudur. Yoga sözcüğü Birlik anlamındadır ve cinsel birleşmeyle ilişkilidir. Bu yüzden seks sözcüğünü gördüğünüzde, iki şeyin birleştiğini bilin.

Dahası, mitolojiye dair düşmanın aralıksız saçma sapan “homoerotik” iddiaları da yer almaktadır. Bu fiziksel bir anlamı yansıtmaz ve iddia edildiği şekilde normlara meşruluk kazandırma amacı da gütmez. İnsanlar bunu bir şeyi haklı çıkarmak veya haksız çıkarmak için yazmadılar, amaç ruhani bilgiyi saklamaktı. Söz konusu mitlerdeki bu ibareler, eril veya dişil fark etmeksizin aynı türden enerjilerin de bağlanabileceğini göstermektedir.

Son olarak, tecavüz de bazen karşıt olan ve normal şartlarda asla birbirlerine bağlanmak istemeyen enerjilerin bağlanmasıyla ilgili bir semboldür. Bu konu hakkında oldukça ünlü bir mit de Pan tarafından Afrodit’e karşı gerçekleştirilen “tecavüz” girişimidir. Pan, doğa enerjisini saflıktan uzak ve en aşağı hâliyle temsil etmektedir, Afrodit ise doğal üretken enerjiyi üst bir formda simgelemektedir.

Pan bu enerjiyi edinemediği için, vahşi yaşamın masum Tanrısı, mitte ona “tecavüz” etmeye çalışır, çünkü dönüşememektedir. Mitte bu “tecavüz” gerçekleşmez, ve Pan ise kafasına sandaleti yer çünkü sevdasından dolayı aptalca davranmaktadır.

Bu mit ise enerjinin dönüşümünün Pan’ın istediği şekilde olmadığını, ve cinsel enerjinin yanlış yönlendirilmesi hâlinde de kendi dönüşümünde başarıya ulaşamayacağını gösteriyor.

Sembolizmin ruhani karşılıkları bulunmaktadır ve Antik geçmişte, özellikle de etik ve yasal tarafının ciddi bir suç teşkil ettiği Antik Yunanistan’da, sadece zararsız bir şekilde esprileri yapılıyordu. Tabii ki de inisiye olanlar altında yatan anlamları biliyorlardı, ve halkın tamamı da mitlerin gizli anlamları bulunduğunun ve gerçeği yansıtmadıklarının farkındalardı.

Tanrıların öğrencileri olan Spiritüel Satanistler bunu bilmeli ve ruhani açıdan kör olan modern toplumda süregelen yanlış saçmalıklara kendilerini kaptırmamalılardır.

-Yüksek Rahip Hooded Cobra 666

“Mitolojide Seks, Tecavüz ve Cinayet” hakkında 4 yorum var

  1. Merhabalar aklıma uzun süredir takılan bir soru var, Lucifer ile şeytan aynı varlık mıdır?

    1. Esenlikler,

      Evet, “Eosforos/Lucifer”, -Işık Getiren-, Şeytan Babamızın sıfatlarındandır.

      İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir