Antik Bilgelik

Bu yazı, Joy of Satan’daki orijinal sayfasından çevrilmiştir.

 

Asıl gerçek dinler, bugünün yalan dinlerinden çok daha farklıydı. Gerçek dinler, insanlara kendi ayakları üstünde durabilmeyi ve zihin ile tinin gücünü öğretirlerdi.

Thoth şöyle yazdı: “Ruhun ölümden sonraki akıbeti, bilgisince belirlenir.” – “Geçmiş hayatların bilgeliği, ruhun hafızasını canlandıran nefes egzersizleri yoluyla elde edilebilir.”

Nefes egzersizleri aurayı güçlendirir ve Şeytan’ın Kundalini Yılanını uyarır. Kundalini, zihindeki engelleri yıkar. Bütün gerçek dinler, yılana büyük bir önem atfediyorlardı. Yılan, omurganın altında sarmal hâlde yatan ve “kundalini” olarak bilinen gücün sembolüdür. Yılan ayrıca iyileşmenin ve yaşamın da bir simgesidir. Thoth, ölümden sonra bizi bekleyen sorunun şu olduğunu söyledi:

“Bu ölü kişi yaşarken, kendi zamanında kötülüğün güçlerine karşı gerçeği ne kadar tesis edebildi?”

Hristiyanlık ve destekçilerinin nasıl yalanlar yaydığını ve insanları cahil bırakmak ve gerçek ruhaniyetten mahrum tutmak için nasıl uğraştıklarını hepimiz biliyoruz. Bu dinlerin kurbanları ruhani alemden ve onun verebileceği tüm hediyelerden koparıldı. Kaç kişi astral seyahat yapıp ruhlarını bedenlerinden ayırarak astrali deneyimleyebilir? Burası şüphesiz ki öldükten sonra gidecekleri yer. Pek çok Satanist bu yeteneğe sahip, astrale hakim ve bilgili. Bu Şeytan’dan gelen, kişi bedeninden kalıcı olarak ayrıldığında kesinlikle yardımcı olacak türden bir hediye. Şeytan, bilginin getiricisidir.

Gerçek, hayata kendi gözlerinizle bakabilmenizdir. Dışarıda olanlar, ruhani rehberlikten kopuk ve cahil kalırken biz, gerçeği kendimiz adına öğreniriz.

Thoth’un bir diğer sorusu şuydu: “Merhum, ölümde tekrar yaşayabilmek için yaşama sarıldı mı?”

Yaşam; yaşamak, öğrenmek ve sonuna kadar onu deneyimlemek içindir. Yahudi-Hristiyanlık ve onun destekçileri, yine aynı şekilde bunu da engellemek için çalışıyorlar. Siz ne kadar yaşar, öğrenir ve deneyimlerseniz, bir o kadar yetkin duruma gelirsiniz. Şeytan bizim özyeterliliğe sahip duruma gelmemizi istiyor.

“Ölü, kişiliğini devam ettirebilmek için güçlü bir karakter geliştirdi mi?”

Güç önemlidir. Ruhumuzu Şeytan Baba’ya adadığımızda karakterimiz test edilir. Burada hayatımızdaki en cesaret gerektiren adımlardan birini atarız. Bize zorla hayatımız boyunca doktrin edilmiş yalanlara, sırtımız dik bir şekilde karşı koyarız. İşte burada; korkularla, tehditlerle, ve gerçekten anlamadığımız şeylerle manipüle olmamış gerçek kimliğimiz ortaya çıkar. Bu, kişinin benliğinin ve ruhunun özgürlüğü için atılan büyük bir ruhani adımdır.

“Ölünün kalbi, gerçekten de ruhani açıklığa sahip mi?”

Yine aynı şekilde, biz Satanistler olarak, ruhani açıklığa sahip olduğumuzu kanıtladık. Sorguyu ve keşfi, kendilerine öğretilenlerin dışına çıkmayı reddetmiş diğer dinlerdekinin aksine biz, kendimizi bunlardan uzaklaştırmadık.

Thoth söyledi ki, “Bilgi harekete geçiren gücü bahşeder ve yaşamın tedarikçisidir, bilgisizlik ise gözü köreltir ve ölümü getirir.” – “Ölüm kendi başına cehaletin sonucudur.” – “İnsan oğlu hem bu yaşamda, hem de sonrasında yolculuk için haritaya ihtiyaç duyar.”

 

“Yolu bilmeden nasıl ölümden sonra seyahat edebilirsin?”
“Ruhun bu çarpıklığına bilgisizlik denir, erdemiyse bilgidir.”
“Hayatını yaşa ve böylece asla ölmeyeceksin.”

Şeytan Baba ve Demonları bu bilgiyi paylaşır. Şeytan’a gelişinizden beri ruhani olarak ne kadar geliştiğinize bakın.

Büyünün her alanında ustalık elzemdir. Kara büyü yaparken kendimizi savunmayı ve psişik yolla adaleti sağlamayı öğreniriz. Bu, ustalaşması en zor olanıdır ve ayrıca özgürleştirip korkusuz hâle getirişinden ötürü en ödüllendiricisidir. Çetin düşmanlara evrildiğimizden dolayı kendi yeteneklerimizden emin hâle geliriz. Daha fazla istismara ve diğer adaletsizliklere katlanmak zorunda değiliz.

Bütün Demonlar, Öz Tanrılarımızdır, birçoğu insanlara karşı oldukça dost canlısıydı ve onlarla uzun zamanlar geçirdi. Büyük oranlarda sayıca eksik kaldılar, nefret edildiler ve diğer Tanrılar tarafından bilgiyi insanlarla paylaştıkları için lanetlendiler. [NOT: ÖNEMLİ!!! BU BİLGİ ESKİDİR VE GÜNÜMÜZDE GEÇERLİLİĞİ YOKTUR!! HİÇBİR TANRIMIZ HAİN OLACAK KADAR DÜŞÜK SEVİYELİ DEĞİLDİR. BU BİLGİ, VAKTİNDE İLETİŞİMİ GÜNÜMÜZDEN DAHA ZAYIF KALAN YÜKSEK RAHİBE MAXİNE DİETRİCH’İN ALDIĞI HATALI BİR MESAJIDIR. KENDİSİ VE DİĞER RAHİPLERİMİZ İSE BUNU DÜZELTMİŞTİR.]

Antik levha ve kütüphanelerin çoğu yakıldı, bilgeliği ve öğrenişi getiren Eski Tanrılarla iletişime geçilemesin diye tüm bilgiler yok edildi.

İnsanlar onlarla iletişim kurmaktan kaçınsın diye Eski Tanrıların birçoğu canavarlara, İfritlere dönüştürüldü, ve akla gelebilecek her türlü korkunç suretle tasvir edildi.

Birçoğunuzun şimdi keşfettiği gibi, Koruyucu Demonunuz size karşı oldukça dost canlısı ve sizinle iletişime oldukça açık. Size ruhaniyeti öğrenip gelişmenizde ve güçlü, yetkin Satanistler oluş yolunuzda yardımcı olmak istiyorlar.

Thoth ayrıca şunu yazdı: “İnsanoğlu, karanlıkta yolunu bulabilmek için aydınlanmış olmalı. Aydınlanmış olmak demek; yol hakkında bilgi edinen, yerel dili anlayan, diğer gezginlerle arkadaşlık kuran akıllı yolcu olmak demektir. Hepimiz sonsuzluğun yolcularıyız.”

Şeytan Baba ve Demonları bize yardımcı olmak istiyorlar. Bunun için minnet dolu olmalıyız.

Katolik Ansiklopedisi’nden yapılan bu alıntı oldukça açıklayıcı:

“Aynı şekilde Yunanlar ve Romalılar kendi ilahlarına tapındılar, safça bir sevgiyle onların iyi olduklarına inandılar. Fakat Hristiyan Kutsal Metinleri, bütün Centil tanrılarının demon olduklarını beyan etmektedir.”

Katolik Ansiklopedisi: Şeytana Tapınma
https://www.newadvent.org/cathen/04767a.htm

 

Kaynaklar:

The Illustrated Egyptian Book of the Dead: a New Translation with Commentary
by Ramses Seleem, 2001.

Ani Papirüsü

Hunefer Papirüsü

Enhai Papirüsü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir