Bilinen Gezegensel Yerleşimler

Kaynak, Joy of Satan’ın Bilinen Gezegensel Yerleşimler sayfasıdır.

Aşağıdaki tablo, gezegenlerin bilinen yerleşimlerini içerir. Yücelmede ve ev burçlarında olan gezegenler, insanın kişiliği ve hayattaki meseleleri üzerinde, alçalışta ve düşüşteki burçlarında oldukları durumlardan daha güçlü bir etkiye sahiptir. Bu aynı zamanda geçiş yapmakta (“transit”teki) gezegenleri de içerir. Doğum çizelgesinde, gezegen tarafından yönetilen burcu içeren evin yönettiği meselelere ve gezegenin konumlanmış olduğu evin meselelerine bakın. Örneğin, ikisi de kişinin [Güneş tarafından yönetilen] özsaygısını ve yaşam gücünü baltalayan Satürn veya Neptün tarafından açı yapılıyorsa, Aslan’daki Güneş, Kova veya Terazi’deki Güneş’ten [zararlı ve düşüş burçları] çok daha güçlü olacaktır. Güçlü Güneş aynı zamanda ev çizgisinde Aslan bulunan evin ve de Güneş’i içeren evin meseleleri konusunda daha iyi işlev gösterir.

Bunun tam tersi olarak, Terazi’deki gibi güçlü bir Satürn daha kötücül olabilir. Her zaman hatırlayın ki güç meditasyonuyla, açıların ve gezegensel yerleşimlerin etkileri süblimleştirilebilir [daha “üstün”, pozitif bir forma sokulabilir] ve yönlendirilebilir.

Zararlı konumlarında ve düşüşlerinde olan gezegenler, yücelme ve ev burçlarında oldukları zamanki kadar iyi işlev göstermezler.

 

GEZEGEN EV/YÖNETTİĞİ BURÇ YÜCELDİĞİ BURÇ ZARARLI BURCU DÜŞÜŞ BURCU
GÜNEŞ ASLAN KOÇ KOVA TERAZİ
AY YENGEÇ BOĞA OĞLAK AKREP
MERKÜR İKİZLER/BAŞAK KOVA YAY/BALIK ASLAN
VENÜS BOĞA/TERAZİ BALIK AKREP/KOÇ BAŞAK
MARS KOÇ (AKREP’İN YARDIMCI YÖNETİCİSİ) OĞLAK TERAZİ (BOĞA) YENGEÇ
JÜPİTER YAY (BALIK’IN YARDIMCI YÖNETİCİSİ) YENGEÇ İKİZLER (BAŞAK) OĞLAK
SATÜRN OĞLAK (KOVA’NIN YARDIMCI YÖNETİCİSİ) TERAZİ YENGEÇ (ASLAN) KOÇ
URANÜS KOVA AKREP ASLAN BOĞA
NEPTÜN BALIK YENGEÇ BAŞAK OĞLAK
PLÜTON AKREP ASLAN BOĞA KOVA

 

Gezegenler: Burçlar, Ev Pozisyonları ve Açılar

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir