Valefor’u Onurlandırmak İçin Toplu Ritüel Takvimi [27 Ağustos – 1 Eylül]

Bu yazı, Yüksek Rahip Hoodedcobra666’nın forumlardaki duyurusundan çevrilmiştir.

 

Tüm Satanik Ailemize esenlikler,

Tanrılarımızı halkın bilincine kazandırmak ve düşmanın yalanlarından uzaklaştırmak için bir kez daha ileri atılıyoruz. Bu sefer, Valefor ile çalışacağız.

Çoğu insanın bildiği üzere, bütün Goetik Demonlar aslen bizim öz Pagan Tanrılarımızdır ve bu oldukça açıktır. Hatta daha açık konuşacak olursak, Demonların birçoğu binlerce yıl önce Magnum Opus’u tamamlamış ve yükselmiş insanlardı. Düşman onları korku içinde ve kötü yakıştırmalarla anıyor, ve “Dünya’nın Habisi” olarak etiketliyor. Evet, onlar gerçekten de Yahudi dünyası için birer felaket abidesinden başka bir şey değiller.

Tanrılarımız sevecendir ve esasen atalarımızdır. Atasal Kültümüzün yıkımı ve Atalarımızla olan bağlarımızın koparılması, başlangıçta sahte teorilerle ortaya çıkmadı, çok daha uzun zaman önce, hayattaki rehberlerimiz ve destekçilerimiz olan Tanrılarımızdan zorla ayırılmamızla başladı. En büyük ve görkemli medeniyetleri inşa etmemizde yardımcı oldular, ancak bu eserlerin de ötesinde,  başarıyla yükselebilelim diye bizimle “öteâlemlerin” bilgisini paylaştılar.

Valefor’un Antik Hikâyelerdeki ismi Bellerephon’dur, veya Antik Yunan’daki adıyla Valerefontis. Adının doğal biçimi Velerafon veya Valerefon’dur, içinde bir sürü mistik anlam barındırır. Bunlardan birisi oktur; kişinin kötülüğü vurmak için kullandığı ok. Valerefon, kendisi henüz “insan iken”, Yunanistan’ın efsanevi Kahramanlarından birisi hâline geldi, ve sonrasında da o kadar güçlüydü ki, başta Kahraman olarak anılırken sonradan Tanrı olarak bilindi.

Metafiziksel hikâyelerdeki yolculuğu, hem Homerik Destan, hem de efsanevi tiyatro yazarı Euripides tarafından yaşatıldı. Aktardığı en önemli anlatı ise, küstahlığın ve düzen eksikliğinin nereye götürdüğü, ve Tanrıların kurduğu düzene saygısızlığın insanı nereye sürüklediğidir.

Tanrıların verdiği diğer yine oldukça önemli anlatılarla birlikte, bunların eğitim amaçlı olduğu bizlere öğretildi. Bunlar, Tanrılar arasında geçen gerçek olaylar DEĞİLLERDİR. Bu anlatılar, hatalardan kaçınmak için öğrenmemiz gereken metaforik gerçeklikler, ve aynı zamanda oldukça önemli Simyasal alegorilerdir.

Simyasal olarak, Valefor, ruhunun “hazır” oluşundan çok daha önce Tanrılara doğru yükselme “hatasını” yaptı. Eğer bu doğru düzgün yapılmazsa, kişinin yıkıcı bir şekilde “Cennetten Düşmesi” ile sonuçlanabilir.

Valefor ile Abrasax’ın sayfaları yakında gelecek, ancak kişinin anlayabileceği gibi, JoS’un işlerinin %90’ı sahne arkasında gerçekleşiyor ve hararetle ajandamızı yaymak ve Şeytan Baba’nın bize verdiği görevleri tamamlamak için çalışıyoruz. Yine de bu gönderide Valefor’a dair bütün gerekli bilgiyi ve kilit noktaları anlatacağım.

Valefor’un öyküsü, oldukça önem arz eder. Bilhassa, bu hikâye bir insanoğlunun gerçekten ve tamamen Tanrılığa erişebileceğini anlatır, Valefor’un mitolojisinde de bu, Valefor’un Pegasus’u evcilleştirmesinde görülebilir. Pegasus, yılanın başarıyla yükseltildiğini simgeleyen bir tanrısal attır.

Mitte [gerçek olaylar değil, alegoriler] Valefor, diğer tüm insanlığa kıyasla akıl almaz işler başardığı için kendisini “Tanrı” olarak görmeye başlar. Bu sembolizmde, simyasal bilginin yanı sıra, kişinin kendi limitlerini bilmesi de vardır. Yanılgı içindeki Valefor, kendisini Tanrı gibi görmeye başladıktan sonra Pegasus’u kaptı ve “Zeus’la Eşit” olmak için Olimpos’a doğru uçmaya kalkıştı.

Tanrılar tabii ki onu bu cehalet yolundan alıkoymaya çalışmadılar ve “gösterisine” izin verdiler, fakat dağa zorla ve ihlal yoluyla giriş yaptığında, Zeus onu bir yıldırımla vurmaya karar verdi ve vaktinin daha gelmediğini göstermek için onu yeryüzüne geri yolladı. Kişinin anlayabileceği üzere, Tanrıların pozisyonunun devredilmesi mümkün değildir. Bu öyküde, ruhlarımızda somutlaştırmamız gereken sayısız nokta görüyoruz.

Kibrin ve delüzyonun oldukça popüler ruh hastalıkları olduğu bir devirde, bu miti derinlemesine düşünüp kafa yormalıyız. Bu mitin arkasında yatan başka bir önemli ders daha var: ruhun sağlığı. Ruh sağlıklı olmadığında ve haddinden fazla küstahlıkla, delüzyonla ve diğer şeylerle kavrulduğunda, kim olursak olalım bunun sonuçlarıyla yüzleşiriz.

Goetik anlatının içinde ise oldukça az bir Gerçeklik bulunuyor, o da şifayla olan ilişkisi. Valefor, gerçekten de zihnin, bedenin, ruhun ve tinin hastalıklarını iyileştirebilen usta bir Şifa Tanrısıdır. Bütün SS’lerin bu Ritüeli yapması, şanlı yolumuzun geleceği için elzemdir. Valefor aynı zamanda, diğer birçok Demona kıyasla Magnum Opus’u “yeni” tamamlamış bir Demondur, ve saygıyla ve Şeytan’ın ebedi yoluyla ona yaklaşıldığında insanlara karşı çokça anlayışlı ve lütfu boldur.

Valefor’un nice gizli güçleri arasında, hiçbir yerde ve hiçbir “Kitapta” bulunmayan bazılarından bahsedeceğim. Bunlar, Onu kişisel olarak tanımamdan geliyor. Valefor, hırsızlıktan kaynaklanabilecek finansal çöküşten korur ve aynı zamanda hukuki meselelerde yardımcı olabilir. Valefor hakkındaki başka bir önemli bilgi de Beelzebub ile birlikte çalıştığıdır. Beelzebul’un emri altında çalışan bir sürü şifa Tanrısı bulunmaktadır, bunlara efsanevi Asclepius ve diğer şifa tanrıları da dahildir.

Eğer kişisel bir deneyime değinmem gerekirse, yıllar önce, sevdiğim bir yakınımın aciliyet gerektiren bir durumu vardı ve Valefor’u çağırmaya karar verdim. Bitmek bilmeyen sorumluluklar içinde yüzerken ve bitkin düşme riskinden dolayı daha fazla bir şey üzerinde çalışmaya ayırabilecek vaktim yokken, Valefor bana “İcabına bakacaklarını” söyledi. Rahatsızlık, birkaç hafta içinde bir daha geri dönmemek üzere kalıcı olarak giderildi. Diğer Satanistlerden, ona doğru şekilde yaklaşanların daha yavaş veya daha mucizevi iyileşmeler yaşadıklarını duydum.

 

Ritüelin kullanım alanları:

 

1. Zihnin veya ruhun şifası için ricada bulunmak adına kullanılabilir

2. Kendinizi veya diğer Satanistleri kutsamak için kullanılabilir

3. Ön Ritüel olarak veya Valefor’a teşekkür mahiyetinde kullanılabilir

4. Daha gelişmiş olanlarınız ise, invokasyon amaçlı kullanabilir

5. İyileşme sanatına dair kavrayışı arttırmak için kullanılabilir

6. Finansal hırsızlıktan korunmak için kullanılabilir, özellikle de bir hukuk davası sonucu adaletsizce gerçekleşebilecek bir hırsızlık

 

Valefor’un Ritüeli aşağıda yer almaktadır:

Valefor’un Gücü Ritüeli

Yapacağımız süre: 5 gün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir