Eski Moderatörler Hakkında – Ekstra: Dramayı Bitirin

Esenlikler, aldığımız mesajların ve Yüksek Rahip Kobra’nın da açıklamaları doğrultusunda bir duyuru geçme ihtiyacı hissettik.

 

Sitenin eski sahibi, nam-ı diğer Satan’s Peacock, yaşanan tüm olayların baş sorumlusuydu. Malpirgi ve Sucht Licht de bu olaylara karışmıştır.

Onun harici kalan Hermit of 13 Swords, Livestorm, W.W. The Barbarian (ve eğer varsa başka moderatörler) bu olaylara KARIŞMAMIŞTIR. Kendi itibarlarına ve onurlarına leke sürülmemesi adına bu açıklamayı, aldığımız uyarılarca ve mesajlarca gerçekleştiriyoruz.

Hermit of 13 Swords’un ismi mesajlarda gözükse bile bu olayları sadece bildiği ve gerçekleştirilen suçlara ortak olmadığı için Yüksek Rahip Hoodedcobra666 tarafından suçlu bulunmamıştır.

Aynı şekilde, W.W. The Barbarian’ın da bu olaylarla ilgisi yoktur. Livestorm da aynı şekilde, çok uzun zaman önce Satan’s Peacock ile bağını kesmiştir.

İlk üçlü (Satan’s Peacock, Malpirgi, Sucht Licht) suçlu bulunmuşken, sadece kenardan izlemiş ya da bu olaylardan haberi bile olmamış diğer üç moderatör (W.W. The Barbarian, Livestorm, Hermit of 13 Swords) suçsuzdur.


Ekstradan şunu bildireceğiz; Yüksek Rahip Hoodedcobra666’nın ve dolayısıyla bizim, dramayı devam ettirme yönündeki çalışmalar konusundaki tutumumuz bellidir:

DRAMALAR BİTMİŞTİR. KANITLAR VARSA YÜKSEK RAHİP KOBRA’YA İLETİLMELİDİR, YOKSA DRAMA BİTİRİLMELİDİR. 

Eğer elinizde kanıt yoksa forumları ve siteyi bu uğurda kullanmamanız HP Kobra ve bizim isteğimizdir. Forumlarda sürekli yaşanan “sen nekrofilisin, sen pedofilisin” ve karşılığında görülen “sen bilmem ne çocuğusun” tarzı söylemleri kesinlikle tolere etmeyeceğiz ve emin olabilirsiniz ki bu eylemler bir daha yaşanmayacak.

Eğer ortada bir suç var ve buna dair kanıt varsa bu, mail’ler yoluyla iletilebilir. Ancak kimsenin bu yaşanan suçları kişisel intikamını gerçekleştirme fırsatına dönüştürmesine ve forumların ana amacını baltalamasına izin vermeyeceğiz. Haklı olduğunu düşünen buyursun, Kobra’ya mesajını iletsin ve biz de onun için alkış tutalım. Ancak bu alkışlar, işin doğruluğu yüzündendir ve kanıtsız iddiaların devamına ve dramaya yeşil ışık değildir. Aynı şekilde bu kişilere de edilen hakaretleri tolere etmeyeceğiz. Forumlar ve site; ne bir drama aracıdır, ne de küfürlerin savrulabileceği bir yerdir.

Umarım bu yazı, gerekli kişilere ulaşır. Eğer yazımız size ulaşmamışsa da yorumlara değil, Yüksek Rahip Kobra’ya yazın ve kendi görüşlerini bizzat duyun. Onun kendi görüşleri, görevimiz olduğu üzere sadece çevrilmiş ve iletilmiştir. Bu yazımız, belirli kişilere göndermeler içerse de bunlar sadece davranışlarını düzeltmeleri amacıyladır.

“Eski Moderatörler Hakkında – Ekstra: Dramayı Bitirin” hakkında 22 yorum var

 1. Esenlikler,

  Forumda sebep oldukları absürt tartışmalar nedeniyle buraya yeni uğrayacak kişilerin de, JoS hakkında yanlış varsayımlarda bulunarak uzaklaşmalarına vesile oluyorlar. Bu açtıkları zararı onlara göstermeye çalıştığımda da
  ”ne yaparsanız yapın biz gerçekleri konuşmaya devam edeceğiz” tarzında komik, duygucuk dolu cevaplar aldım. Kendimi ve durumu izah etmeye çalıktıkça ironik bir şekilde ben de kendimi dramanın içinde buldum. Hatta bu saçmalık öyle bir boyut aldı ki anlamı kadar kendisi de güzel olan ”esenlikler” kelimesine musallat oldular. Neymiş ”esenlikler” kullanınca kasıntı oluyormuşsun. İnsanları da düzgün konuşmaktan çekinir hale getirecekler. Gerçekten zehirli konuşmalar bunlar.

  Kahraman olmak isteyen arkadaşlara tavsiyem, öncelikle bu odaklarını kendilerini geliştirmeye versinler. Sonra hala kahraman olmak istiyorlarsa bunu doğru bir şekilde, zarar vermeden yapsınlar. Söz, ellerim çatlayana kadar alkışlayacağım.

  Onu da geçtim benim anlamadığım bir nokta var. Eski kadro zaten birkaç kişiden oluşmuyor muydu? O halde daha kimi ifşalamaya çalışıyorlar ki? Eski ifşalanan site yöneticileri, görevlerini kötüye kullandıkları için topluluğa duyurulup, uzaklaştırıldılar. Bunun haricinde kendisine sağda solda SS diyen, belli boklar yiyen herkesin peşinden mi koşturacağız, forumda bunları mı tartışacağız ya da alakasız insanların, alakasız saçmalıklarıyla Cobra’yı mı meşgul edeceğiz? JoS’ta hiçbir yetkisi bulunmayıp, sadece forumda zaman geçiren birisinin yediği haltlar kimi alakadar ediyor? Herkesin anonim olarak kaldığı bir toplumda sen kimi ifşalamaya çalışıyorsun? Hadi diyelim forumda duran Ayşe’yi Ahmet’i ifşaladın, bunun sonucunda bize ne faydası olacak ya da bu konuda nasıl bir yargıya varacağız? Bu kişilerin forumu kullanıp kullanamayacağına kim karar verecek, verse bile nasıl uzak tutacaksın? Hesabını kapatsan, başka hesap açamayacak mı?

  Bilgilerin açıkça, saklanmadan paylaşıldığı JoS gibi bir yerde, onca uyarıya rağmen hala leş discord gruplarında, sağda solda birileriyle iletişim kurup, hiç tanımadığı kişilere kimlik bilgilerini paylaşan aptallardan sorumlu olduğumuzu sanmıyorum. Sorun varsa forumda sorarsın, birisiyle özelden konuşman gerekiyorsa onun da sorumluluğu senin üzerinedir. Bu kadar salak olmayı başaranların, ‘madur’ olmaları JoS ile alakalı değildir, burada başlarına bir şey gelmezse(şans eseri), yarın başka bir yerde gelir.

  Demek istediğim şey, sergiledikleri ”kahramanlığın” tamamen boş ve mantıklı amacı olmayan gereksiz bir uğraş olduğu. Sadece forumda salak saçma tartışmalara ve ilkokul düzeyinde hakaretleşmelere maruz kalıyoruz. Zarar sadece. Yaptığınız hareketlere duygularınız ile değil, mantığınız ile karar verin. Duygular, özellikle bizler için çoğu durumda yanıltıcı olabilir. Son olarak yanlış düşündüğüm noktalar varsa, bunları bana göstermekten çekinmeyin ki ben de yanlışlarımı düzeltmeye çalışayım.

  İyi günler.

  1. Esenlikler,

   Yüksek Rahip Kobra’nın belirttiği şey, kişisel intikam meselelerinin kişisel kalması gerektiği. Eğer ortada bir kanıt varsa biz de iddiaların yöneltildiği insanları ayıplayalım ve iyi işlerinden ötürü ifşalayanlara alkış tutalım. Ancak artık saymayı bıraktığım mesaj kadar forum bu iddialarla doldu. Alakasız kişiler bile nasibini aldı. Gerçekten olayla alakasız bir kardeşimizin ve aynı şekilde senin bu olaylara sürüklenip hakaretlere maruz kalışınızı kendim bir süredir dışarıdan izledim. Tabii, olaylara sonradan katılıp küfüre vardıranlar da oldu ama siz ikinizi bu soğukkanlılığınızdan ötürü tebrik ediyorum.

   İkiniz (Sapahe ve Mugetsu), lütfen aynı şekilde devam edin. Edepli nasıl kalınır diye bir kılavuz yazacak olsaydım direkt ikinizin ismini yazardım, daha da mürekkep harcamazdım. Daha başarılı bir ruhani gelecek diliyorum ikinize de.

   İyi geceler.

   1. İyi dilekleriniz ve övgüleriniz için gerçekten teşekkür ederim. Hep birlikte her şeyin daha iyi olması için çabalayacağız. Sonuçta hayatın anlamı da bu değil mi? Siteye yeni atanan çeviri ekibi olarak sizi de, takdirimi belirtmeden duramayacağım. Her gün minimum bir gönderi paylaşılıyor. Cidden harika bir şey! Görev azminizi çok beğeniyorum. Böyle devam edin, mükemmelsiniz.

   2. Esenlikler,
    Gerçekten bizi anlayıp bunları söylemeniz inanın beni çok mutlu memnum etti .Bende forumlarda içim götürmdiği için cevaplarını yazıyordum bazılarına göre kafamı kullanmayan akılsızım fakat artık kendi hallerine bırakacağım .sonuçta belli bir amaç üzerine kurulu bir düzen içerisindeyiz . Umarım ki onlarda yakın zamanda kendilerini düzeltirler . Her olgun insan kendini ve ne yapması gerektiğini bilmeli. Forumlar bir çeşit karakol değil . Bildiği şikayeti olan gidip COBRA’ya bildirmeli . Ne olursa olsun her şey çok güzel olacak . Buna inanarak ilerlemeye devam ediyoruz . Gücümün ve varlığımın yettiğince her zaman sizlerleyim .
    İyı günler dilerim.

  2. Mantıksız konuşmuyorsun, birçok noktada sana katılıyorum. Konuyu forumlara taşımak “zorunda kaldığım” için özür dilerim. Forum amacından saptı. Bunda benim iddialarımın ve agresif çıkışlarımın da payı var. Ancak anlamadığınız bazı noktalar var hala ve ben bunları anlatmak için biraz çaba göstereceğim. Dramayı bitirin diyip hala burada, yani daha ciddi olan, daha resmi olan bir yerde forumdaki konuyu konuşuyorsunuz. Size söylemiştim, suçsuz olanların ismini yazın ve açıklamanızı güzelce yapın demiştim. Bunu reddettiniz ve en sonunda rahipten aldığınız talimatla bunu yapmak zorunda kaldınız. Hiçbir şey zamanında yapılmıyor. Liderlik dışında her şeyi gördüm ben geçen seneden beri. Bu platformun zaten kahramana değil, düzgün yönetilmeye ihtiyacı var. Beni kışkırtıcı şeyler yazarsanız karşılık verme hakkım doğar. Dolayısıyla gerek yok, yapmayın bunu. Beni dışlayarak elinize hiçbir şey geçmeyecek çünkü bütün bunların sorumlusu ben değilim, sorumlular uzaklaştırıldı. Özellikle yetkili olmayan her ahlaksızın peşine düşmekle mi uğraşacağız dediğin kısma katılıyorum. Hata ettim ağzımı açarak. Tabii ki uzayacaktı öyle bir durumda. Beni kışkırtmadan konuşan kimseye agresif cevap vermedim. Sizlerin de dili az sivri değil arkadaşlar. Bu arada eğer yapılması gereken yetkili kişiler tarafından geçen sene yapılmış olsaydı eylülden beri aynı konuyu konuşmuyor olurduk ve hiçbir zaman gürültü çıkmamış olurdu. Fakat biz aptal değiliz, yapılması gereken yapılmadığı için sesimizi yükseltmek zorunda kaldık. Bütün bunların hepsi bi chat platformunda konuşulabilir ve insanlar uyarılabilirdi fakat böyle bir durum söz konusu olmadığı için forumlara taşındı. Herkesin karakteri susmaya müsait değildir; herkesten kendiniz gibi her şeyi içine atmasını beklemeniz saçmalık. Ben de bu “dramaların” içine girmek istemezdim ama Türkiye her defasında kaosa beni çekmeyi başarıyor. Kendinizi özel zannetmeyin bu bıkkınlık konusunda. Sizlerle aynı düşünmeyen birçok insan var bu konuda. Kimileri daha önce bu olayların duyurulup gerekli kişilerden uzak durmanın tavsiye edilmesini bekliyordu. Susulmasını ve daha fazla insanın o ekibin kurbanı olmasının izlenmesini değil. Herkes ellerini bağlayıp sessizce izlemeyi doğru bulmuyor sizin gibi. Her şey arkaplanda başladı; yapılması gereken yapılmadığı için forumlara taşındı. Konuya hakim olmadığınız için yanlış yorumlar yapıyorsunuz.

   1. Esenlikler,

    “suçsuz olanların ismini yazın ve açıklamanızı güzelce yapın demiştim. Bunu reddettiniz ve en sonunda rahipten aldığınız talimatla bunu yapmak zorunda kaldınız.”

    Neden yapmadığımı güzelce anlattım. “Zorunda kaldınız” demen, sanki ben orada “Hadi biraz SS’leri mağdur edeyim!” deyip üstüne kötü adam kahkahası atarak açıklama yapmayı reddetmişim gibi algılattırıyor. Reddetme sebebim oldukça basitti, ve ayrıca açık kapı da araladım. “Şu şu yüzden Barbar ve Livestorm masumdur” diyebilirdin, ve bu amaçlı zaten o kapıyı araladım. Ancak bunlar sadece algılar üstüne kurulu. Eğer ki ben senin yazdığını yanlış algılamışsam ya da sen benimkini yanlış algılamışsan bu kısmı görmezden gel ve asıl meseleye geçelim.

    Barbar’ın, Kobra’dan aldığı ve forumlara attığı mesajı okursan oradaki sana hitaben söylenmiş sözleri görebilirsin, konu hakkındaki görüşleri açık. Biz burada X Şahsını (Hadi bu durumda Kasap olsun) Koruma Derneği üyeleri değiliz. En başından beri söylenen mail’ler yoluyla kanıtların iletilmesiydi, ve Kobra tarafından suçlu bulunursa kişinin suçunu çekmesiydi. Talimatları alıyoruz ve bunları uyguluyoruz, bundan da gocunacak değiliz. Yüksek Rahip Kobra deseydi ki “forumlarda herkes ifşasını yapsın”, biz de bu yönde adımlar atardık ve insanları bilgilendirirdik. En başından beri görevimizi yapıyoruz. Görevim dışına çıkmamak için aldığım tedbirlerden ötürü bazı kişileri mağdur etmiş olabilirim, ancak bu dediğim gibi “mağdur edeyim” dediğim için olmadı. Biz en başından beri Kobra’nın da belirttiği gibi “çevirmenleriz”. Elbette ki yakın zamanda yeni mevkiler de bizlere açılacak ve ona göre adımlar atacağız, ancak şu anlık bizden beklenen bu ve ben de ona göre davrandım. Görevimi uyguladığım için ve duygularımı bunun dışında tuttuğum için suçlu gösterilmeyi bence hak etmiyorum.

    İyi akşamlar.

    1. Bu son yazım olacak çünkü antipati beslemeye başladım bu platforma karşı. Ne senin ne Cobra’nın ne de bir başkasının beni yargılaması için izin vermiyorum; bunu kendi başınıza yapıyor ve beni algıladığınız kadar bana tepki veriyorsunuz. Benim hakkımda ne düşündüğünüz ise birazcık bile umrumda değil, ben sadece arkadaşlarımı korudum. Eğer korumam gerektiğini hissettiğim bir durumda sen de olsaydın veya buradan bir başkası da olsaydı o zaman yine koruyacaktım ve bu sefer tepki değil teşekkür alacaktım. Benim karakterim aynı kalıyor, sadece özneler değişiyor. Bu kadarı yeter artık. Cobra ile aramda olan şey beni ilgilendirir; tartışmalarımızla ve orta yolda buluşmalarımızla. Sakın benim hakkımda Barbarian’a yazmış olduğu yazıdan nemalanmaya kalkıp beni aşağılayabileceğini düşünme.

     Sizler hiçbir zaman kendinizi tek başına savunmak zorunda kalmamış birkaç “çocuksunuz”. Böyle akbabaların olduğu bir platformda Barbarian’a o mesajı atmamasını söyleyemeliydim çünkü atmadan önce bana haber vermişti. Cobra mailleşirken bana daha kötülerini de söyledi. O yazdığında hiçbir sıkıntı yok benim için. Ben ona yapması gerekeni yapmış olduğu için teşekkürlerimi ilettim ve hatta bu kadar gürültü çıkardığım için kendisinden özür diledim. Ben daima üzerime düşeni yapıyorum ancak sizler birkaç çocuk olarak sadece taraf tutma peşindesiniz. Sen, Sol Invictus, bana kendin tebrikler mesajı atıp keşke daha öncesinde konuşsaydım, pişmanım dememiş miydin? Benim attığım adımlara müdahale edemezsiniz. Bu da işin içine duyguları karıştırmaya engel olamayacak kadar hassas bir konu. Sürekli gizli saklı işlerle binbir dolap çeviren JoS Türkiye topluluğunun beni kendi terazilerinde yargılaması biraz bile umrumda olsaydı sizlere tepkim hiçbir zaman böyle olmazdı çocuklar.

     Ben böyle bir insan olarak bu kadarını yapabildim. Siz daha iyisini yaparsınız. Bu süreci nasıl yaşadığımı bilmeden sürekli yargılayıp durdunuz beni. Bu kadar drama çıksın istemiyorsanız teraziniz hassas olsun ve bir şeyleri konuşacak cesaretiniz olsun. JoS Türkiye hakkında söylenenlerin üzerini kapatmak yerine platformu temizleyin. Buna gerçek bir adım atmak denir. Her ifşanın üzerini yalanlarla örtmeye çalışmak kitlenizi ahmak yerine koymaktır. Devlet yönetmiyorsunuz, kendinize gelin. Aranızda bir tane lider ruhlu insan olsaydı sizlerle değil direkt o kişiyle muhatap olurdum en başında ve iş hiçbir zaman şu raddeye gelmezdi. Bizler insanız, robot değil. Hele ki benim kadar duygusal bir insanın duygularını kapatıp sadece mantığıyla olaylara bakmasını beklemek kralınız dahil kimsenin haddine değil. Burası da iş yeri değil. İnsanların bir şey öğrenmeye girdiği bir siteyi bir hevesle araştırıp karşılarına türlü ifşalar çıkıyor başka sayfalarda. Yapılması gereken çürük elmaları kabul etmekti. Ve önceden ellerini bağlayarak susup bi kenarda oturup öylece izleyen kişilerin sadece sustuğu için bütün bunların önüne geçilmesine fırsat yaratmadığını iyi bilin. Zaten adı çıkmış bir topluluğun adına gerçekleri konuşarak zarar veremezsiniz. Korkaklar. Ben çıkarmış olduğum gürültünün sorumluluğunu üstlendim. Sizler bunu yapamayacağınız için hiçbir zaman gürültü çıkarmak istemediniz. Sizinle benim aramdaki en büyük fark bu. Şimdi mezara kadar beni yargılamaya devam edebilirsiniz.

 2. Merhaba, bugün siteye giriş yaptığımda uyarı mesajları aldım kişisel bilgilere erişilmeye çalışıyor vs diye bir sorun mu var ?

  1. Esenlikler,

   Bu yönde bilgilendirilmedik. Muhtemelen tarayıcın ya da güvenlik duvarın bu yönde algılamış olabilir.

   İyi akşamlar.

 3. ahh bu kadar bu dramanın uzadığı için kendimi suçluyorum gerçekten özür dilerim yüksek rahip kobraya mailden söylemeliydim forumlardan değil gerçekten çok üzgünüm

  1. Sen hiçbir şey yapmadın. Kendini suçladığını 2. kez görüyorum. Bunu kendine yapmayacaksın. Burada aşağılanan kişi benim. Seninle bir alakası yok. İçini rahat tut, rica ediyorum senden.

  2. Senin endişelenmen ya da kendini suçlaman gereken bir durum yok **** olaylar farklı.

 4. Verilmesi gereken en net cevap buydu sanırım. Kendi adıma sonsuz kere teşekkür ederim sana. Burada tek yargılanan ya da yadırganan sen değildin. Anlama noktasında bir zoru olanlar için tekrar dile getirmek istediğim bir husus var. Siz haberdar bile olmadığınız ya da bu zamana kadar suskunluk yaptığınız bir konu için bu kadar endişelenmeyin. Hiçbir zaman asıl problemin sessiz kalmak olduğunu ve en büyük zararın yine sessiz kalmanızdan ötürü geldiğini de unutmayın bu durumun gram duygusallıkla ilişkisi yok.

  Şahit olsaydınız belki algılama kapasitenizde yüksek olurdu. Sosyal medyanın gücünü inkar edemezsiniz. Hele hele din ile ilişkili platformların bulunduğu uygulamalardaki gücünü. Hani burada kahramancılık oynuyor. İnsanları uzaklaştırıyormuşuz ya ben de size şöyle bir durum açıklamak isterim. Burada açık bir şekilde dile getirdiğimiz için değil. Sizin zamanında birçok duruma sessiz kalmanız ve aramızda gerçekten zihniyeti tehlike teşkil eden insanları ayıklayamamanızdan ötürü zamanında jos kisvesi altında bu insanların çeşitli rezilliklere sebep olması nedeniyle araştırmasına rağmen sırf A kişisi yüzünden uzaklaştığına tonlarca kez denk geldim. O sıralar nerede ne yapıyordunuz duygusallıkla değil mantıkla haraket ediyorum ve mantığım bu insanların tehlikeli olduğunu ortaya koyuyor. Hatırlama konusunda zorluk çeken insanlar için dile getireyim bundan bir yıl önce yine ben hastalıklı zihinli insanlara karşı geldim diye yerine konulmadığım hiçbiarklı başka iğrenç hakaretlere maruz kaldık. Benim bu insanlarla paylaşacağım saygı duyacağım hiçbir nokta kalmadı zamanında uzaklaşmamın sebebi yine budur. Ve eminim sapahe ya da başka biri sizin yüzünüzden k gerçekler şu sıralar ortaya çıktı ve biz yine konuştuk .

  Olayların farkında olmadan ahkam kesebilmek ne kadar kolay ama zamanında bu insanlar yüzünden yüzlerce kişi topluluğa karşı nefret beslemişken ve sırf hala bu insanlar yüzünden uzaklaşan insanlar varken sırf dile getirdiğimiz için olayın suçlusu tamamen biz olduk hayır, konuştuğunuz ya da konuştuğumuz için değil ismini de tekrardan anmak istemediğim şahısların iğrenç olaylarının bilinmesi nedeniyle insanlar uzaklaşıyordu. İster kabul edin ister etmeyin sosyal medyanın gücü ve bahsettiğimiz uygulamadan topluluğu öğretiyi araştıran çok büyük bir kitle vardı. Onlar biliyor durumun farkında bireysel haraket eden insanlarla kıyasladığımızda da sayıları baskın bir durumda dolayısıyla olaylara vakıf olmadan dışarıdan konuşmak çok kolay analizini istatiğini çıkarmadan ya da başka bir duruma vakıf değilken klasik basit argümanlarınızla bize konuşmayın yine insanların uzaklaşmasının nedeni bu her şeyi bildiğini düşünen çok bilmiş tavırlarınızdı. Siz hiç merakta kalmayın duygucuk doluu cevaplar veren bu şahıs kahramancılık oynayan bu şahıs kendi gelişimini sizden fazla düşünüyor sizi alakadar eden bir durum bu noktada yine yok kendinizi tatmin etmek için üstünlük gösterebilmek için konuşmak kolaydır. Olaylara hakim olarak konuşmak zordur. Sayın her konuya vakıf her şeyi bilen kardeşlerim sizin bu konuya hakim olmanız gibi bir durum söz konusu değil dolayısıyla bilgin kişiliğinizi bürünüp izah edeceğiniz bir durumda yok her zaman ortaya savurulan laf salatası haline gelen bir ifadedir duygusallık duygucuk dolu cümleler kurduğunu ifade etmek karşıdaki insanın madem bu kadar gelişim derdindesiniz madem her şeye en vakıf kişisiniz o halde tekrar ve tekrar yanıt vermeniz gereken bir durum yok iki dakikalığına ekran başından ayrılıp gelişiminize odaklanmayı becerebilirsiniz çok bilmiş gibi haykırmak yerine amacınız öğrenmekse gelip bana sorsaydınız yine yanıtlardım. Ama yok amaç kendini tatmin etmek için önüne gelene laf salatası yapmak olunca gerginlik yaratacak ifadeler kullanıp aa sonra drama gerginlik çıkıyor demesi kolay dert etmeyin. Kendi gelişimim ve durumumu düşündüğümden seviyesini ortalara serip baskıcılıkla insanların üzerinde üstünlük kurmaya çalışan insanlara ayıracak bir zamanım enerjim kalmadı. Kendi zihniyetinizdeki insanlarla otlanmaya devam edip haykırabilirsiniz. Bundan yaklaşık bir yıl önce topluluğun içindeki en normal doğru insanın Barbarian olduğunu söylerdim yanılmamışım kendisini tebrik ederim hiçbir dramaya karışmadan bu bıkkınlık veren insanların arasına dahil olmadan hep kendisine odaklandı olayı öğrendiğinde de doğru olanı yaptı kutluyorum. Bright Truth sana da şunu ifade etmek isterim sanırım eski sunucuda kendince hiyerarşik düzen kurmaya çalışan arkadaşlardan biriydin sessiz kaldığın gibi birilerinin yandaşı olan laf salatası yapan insanlara fark etmeden savunma yapmaya devam ederek hata yapıyorsun bunun haricinde üstlendiğin sorumluluk nedeniyle başarılar dilerim. Gereken konuşmayıda şu dakikadan sonra yapacağım tek bir kişi var. Merakta kalmayın.

  1. Öncelikle bu yorumum size verilen bir cevap değil sadece sizin yorumunuz en üstte olduğu için onaylayıp cevaplıyorum. Genel mânada olaylar hakkında incelemem ve düşüncelerim.
   Bu olayların patlak vermesinden beri uzun süredir Jos Turkey bölümünü inceliyorum. 2016 yılından beri SS’im ve 2019 yılında foruma kayıt yaptırdım. Bu aradan geçen süreler boyunca bir çok kez tüm Jos forumları gezmeme rağmen ilk defa bu denli büyük bir kaosu Jos’ta görüyorum. Bir çok kez saçma sapan kişiler saçma iddalarla hem Jos’a hem Kobra’ya iftiralar atıldı lâkin sizin ( genel mânada bu olaylarda ismi geçen herkesin ) olayınız çok farklı. Bir kac tane embesil ve ciğeri beş para etmez kişiler yıllarca küçük kızları taciz ediyor ve bu durum hic bir sey olmamış gibi devam ediyor. Ardından anlaşmazlıklar çıkıyor bir kac kişi vicdanına el verdiremiyor ve ifşalıyor. Bu sefer herkes bu kişilere saldırıyor. Kobra devreye girip tüm olayı bitiriyor adminleri atıyor fakat bu olaylar bu seferde Jos Turkey’e taşınıyor. Olaylardan uzak olduğum ve embesil discord ortamlarında takılmadığım için olayları Sol İnvictus, Lenore ve Diskriminant dostlarımdan kanım donarak dinledim. Şimdi düşüncelerime ve sizin sürekli birbirinize laf atmanıza gelelim :
   Öncelikle belirtmek gerek ki kimse ne diğerinden daha az suçlu ne de daha az suçsuz. Kimse bu yönde kendini üstün göremez. Kimsenin masum olmadığı çok açık. Jos Turkey’de saçma başlıklar açıyordunuz. Gelen SS’lere saldırıyordunuz. İlerlemek isteyen SS’lere hakaretler ettiniz. Sizden istenilen düşmanla savaşmak iken siz birbirine düşmüştünüz. 1 RTR fazladan yapmak yerine birbirinize hakaretler ettiniz. Tam olarak düşmanın istediği her şeyi yaptınız.
   Şimdi üstüne gelip birde kinayeli laflar ile yeni yöneticilere saldırıyorsun. Derdin ne anlamak güç lâkin iyi niyetli olmadığın aşikar. Gerçekten iyi niyetli olsaydın hâla buraya paragraflar yazmak yerine “”GELİŞİMİNE ODAKLANIRDIN

   1. Şunu eklemek istiyorum. Ben kimsenin yandaşı değilim. Hatta eski adminlerden biriyle bir kelime bile konuşmuşluğum yok. Discord ortamında da bir dakikalığına bile bulunmadım. Bu konularda dediğiniz gibi cahilim. Rica ediyorum benimle herhangi bir geçmişiniz bulunmuyorken ve bu yönde tek bir hareketim bulunmamasına rağmen benim, birkaç tane sapığın yandaşı olduğuma dair iftiralarda bulunmayın. Hayatımda boğuştuğum onca sorun varken, discordda kendisini ifşalayan zeki arkadaşlarımızı hayatımın gündemi haline getirecek kadar enerjim olmadı hiç. Sadece ara ara foruma giriyorum ve konuşulan konuların amacından sapması canımı sıkmıştı. Başka bir sorunum yok ya da başka bir şey söylemek istemiyorum, ben kendi derdimi günlerdir her ayrıntısına kadar detaylıca anlattım. Lütfen beni bu olaylarla beraber anmayın artık, yoruldum gerçekten. Tartışmanın uzamasını istemiyorum, iyi günler diliyorum.

    Moderatör Notu: Bu yazı, yanlışlıkla Zaryon etiketlenerek atılmıştır. Yorum sahibi olan Sapahe’nin isteği üzerine bunu belirtiyoruz, yazı başka kişilere yazılmıştır.

    1. umarım hayatındaki bu yoğunluk büyük bir negatiflik değildir öyleysede bir an önce geçmesini umuyorum sapahe ve öte yandan da sana zaryon ve sol’e bir sürü soru sormak için sabırsızlanıyorum 😊 ( şuanlık yok olursa da müsait bir zamanda ya forumlardan yada buradan sorarım ) iyi günler ^^

   2. Esenlikler,
    İddia ettiğiniz üzere herhangi bir yetkiliyle bir derdim yok ilk kez denk geliyor ve ilk kez görüyorum. Amacımın kötü olmasını gerektirecek de hiçbir durum yok. Daha öncesinde siteye yazmış olduğum yazıdan bahsediyorsunuz sanırım olmayan bir durumdan şahsen konuşmadım gözlerimle gördüğüm bir durum hakkında konuştum. İçerisinde de tek bir hakaret barınmıyordu. Yetkili olmanız her şeyin eri eleştirilemez her şeyi zamanında kusursuz yaptığınız anlamına da gelmez. Bahsettiğim şahıs ın farklı mecralarda yine hakkımda abuk subuk konuştuğuna bir kaç kez denk geldim. Kendisi hoşlandığım biri değil ve sadece şahsıma değil birçok insanında hata olarak karşılayabileceği bir durum hakkında konuştum. Yanlış bir nokta varsa kendisi ulaşıp açıklayabilirdi. Forumlarda ise aksine her önüme saldırma gibi bir durumum olmadı aksine olay farklı algılandığında devreye girdiğim Oluyordu bunun haricinde şu platform hakkında konuşan birkaç kişiyi haklı olarak eleştiri de bulundum. Sanırım engellemek ya da hakaret bu. Tepki gösterdiğim ve göstermem olaylarını dile getirmem gereken tek bir kişi oldu. Kendisi yeni bile değil. Ne ile suçladığınıza mümkünse dikkat edin. Yine bunu artı olarak bizi ar damarı çatlayan 3-5 acınası sapkınla aynı kefeye koyma hakkına sahip değilsiniz. Hepimizin aynı derecede suçlu olması gibi bir durum söz konusu dahi olamaz. Yapılan belli ve tepki göstermemiz de gerekliydi. Bizi bu insanlarla resmen aynı kefeye koydunuz. Bilinçsiz olduğunuzu düşünüyorum. Evet, gereksiz bir gerginlik çıktı. Sonrasında herkes gerildi bunu hepimiz kabul ediyoruz ancak kimse bu şahısların yaptığı türden bir pislik yapmadı dolayısıyla durumumuz aynı olamaz. Tartmanızı öneriyorum. Söylediğim gibi çoğunuzu tanımıyorum sizi de ilk kez görüyorum özel bir nefret düşmanlık beslemem gereken bir durum yok. Üstte de eleştiri de bulundum daha önce yazdığımda da olumsuz bir durumu dile getirdim. Sapahe ile olan durum başkaydı ve cidden gereksiz büyüdü. Sanırım ben sizim siz de bensiniz ki ne kadar pratik yaptığımı benden daha iyi biliyorsunuz. Biraz komik bulduğum bir durum oldu. Merak etmeyin fazlasıyla yapmaktayım zaten. Şu dakikadan sonra olaylar gereksiz yere büyüdüğü ve herkesin yerli yersiz fikirleri olduğu ve herkes yine gerginliğe meyilli olduğu için yanıt verme niyetinde değilim. Drama çıkıyorsa herkesin verdiği ağır tepkiler sebebiyledir. Benden bağımsız forumlarda yine hakaret dolu mesajların dramaların döndüğüne yine şahit oldum gördüğüm de oldu. Herkesin bu gerginliğinin sebebinin yine bu olaylar olduğunu düşünüyorum. Ancak benim cevap veremeyeceğim kadar mantıksız argümanlar bana sunuluyor. Cevap vermekte tartışmakta şu dakikadan sonra yersiz ayıracak bir vaktim yok. Umarım siz de iddia ettiğiniz gibi ilgileniyorsunuzdur. Görevinizde başarılar dilerim. İyi gelişmeler.

    1. Söyledikleriniz ve yaptıklarınız arasında gözle görülür bir tezatlık var. Daha çok kendini aklamaya ve kendini paklama üzerine kurulmuş paragraflar. Bunlar dışında eleştiri kabul etmeseydik bu yorumunuzu çöp kutusuna atardık. Umarım dediğiniz gibi çalışıyorsunuzdur ve emeklerinizin karşılığını alırsınız. Uzatmanın anlamı yok.
     İyi günler dilerim.

     1. Gerçekleri konuşmak bu kadar zorunuza gidiyorsa elden gelebilecek bir durum yok suç teşkil eden herhangi bir davranışta bulunmadım dolayısıyla kendimi aklayacağım ya da paklayacağım bir durum yok o güzel kafanızı hiç yormayın. Cobra tarafından seçilmenizin tek nedeni gösterdiğiniz aktiflik ve çeviri konusundaki bilginizdir. Kendinizi dünyanın en üstün insanı olarak görerek burada üstten üstten konuşmanızın zerre bir anlamı yok eleştiriye çok açık bünyeniz aranızdan bir yetkilinin neo nazi değerlerini taşıyarak konuşarak ırkçılıkla ortaya nefret saçtığını eleştirdim diye yazıyı yayınlamadığınızda da etken bir durumda mıydı merak konusu geçen konusunu gerile gerile açtığınız şu konudan bahsediyorum içinde tek bir hakaret bulunmamasına rağmen bulunduğunu iddia ettiğiniz konuşma. Yetkililerle derdiniz ne dediğiniz şu olay hani üstün bir varlık mıydınız tarafınıza bir savaş mı açıldı da bu tepkiyi gösterebiliyorsunuz bana sakince konuşarak kanıt soran da oldu neden onlara karşı gergin konuşmalarda bulunmadım da lenore sapahe vs oluyor düşündünüz mü insanlara üstten bakarak sizler gibi egosunu başka insanlardan tatmin etmeye çalışan insanlarada elbette gergin yanıtlar verecektim ortada fol varken fos yok gibi davranacak yüzsüzlüğe de eşit oranda sahipsiniz yetişkinliğe bile erişmeyen bir çocuk sırf aktiflik gösterdiği için yetki aldı diye onun yanlışlarını nefret söylemlerini dile getirmeyeceğim anlamına gelmez forumlara giren kişi de en ağır yorumumun sapahe isimli şahısa verildiğini görecektir bunun haricinde tek bir yorum varsa çıkıp örneklendirin onun bunun önüne taş koydun şunu bunu böyle yaptın diye iftiralar saçmanıza gerek yok. Gelişimini alı koyduğumun düşüncesinde olması gereken kişi o siz değilsiniz eğer dert dava buysa yanıt dahi verilmezdi sizin haddinize olan bir durum değil. Yayınlayıp yayınlamakta size kalmış. Şu dakikadan sonra türevlerinize yanıt vermekle ilgilenmiyor olacağım tavsiyem önce biraz egonuzu kontrol altına almanız ardından bir göz doktoruna görünmeniz iyi günler.

  2. Merhaba;
   Bir önceki yorum satırı dolduğu için burdan cevap vermek istedim.Paragraflarınızda yine ilginç ve tutarsız çıkarımlarınız var. Sütten çıkmış ak kaşık tavırlarınıza devam ettiğinizi görüyorum. Daha önce egoist olduğumu/olduğumuzu söyleyen tek kişisiniz.
   Ayrıca tepkili yorumları bırakmanız için boşluk meditasyonunu arttırmanızı tavsiye ederim. Zira bu meditasyonda oldukça gelişmiş birisiyim. Böyle saçma yorumları sakinlik ve dingilikle karşılamam hususunda oldukça yardımcı oluyor.
   İyi günler.

 5. Tüm SS kardeşlerime esenlikler,

  Bir süreliğine drama içerikli de olsa bazı yorumları serbest bırakmıştık. Akla kara ortaya çıksın istedik ve bunu kasti olarak yaptık. Sitenin daha fazla bu uğurda kullanılmasına izin vermeyeceğiz. Herkesin özel iletişim kanalları var. Bu laflarım, hiç kimseye gönderme değil. Sadece yeterince bazı şeyleri uzattığımızı düşünüyorum. Şu saatten sonra eğer birinin, diğeriyle derdi varsa özel iletişim kanallarından (e-posta ya da herhangi bir mecra) işinizi görün.

  Mesajını onaylamadığımız başka bir kardeşimize notum:

  Mesajının onaylanmama sebebi, nefret söylemlerinde bulunduğunu iddia ettiğin moderatörün, böyle bir şeyi yapmamış oluşu. Masum olduğundan emin olduğumuz bir kişinin, iddialar üzerinden yanlış tanınmasını istemiyoruz. Belirttiğim gibi, bir süre bu tarz mesajlara izin verdik, çünkü emin olmadığımız kişiler vardı ve bu kişilerin ak koyun mu kara koyun mu olduğunu bilelim istedik, aynı şekilde Türk kardeşlerimiz de bilsin ve bu kişilere karşı güvenlerini aşılmayacak belirli bir seviyede tutsun diye bunu yaptık. Ayrıca, senin başka mesajlarını da onayladık. Ak olduğundan emin olduğumuz birinin kara olarak anılmamasını istediğimiz için, tek bir yorumunu onaylamadık.

  Son olarak şunu belirtmek istiyorum. Değerli SS kardeşlerim, bu site Adalet Bakanlığı’na bağlı bir site değil. Ya da buradaki amacımız adaleti temin etmek de değil. Biz kendimizi hep “çevirmen” olarak tanımladık, çünkü “çevirmeniz”. Bizden daha fazlasını talep ederken lütfen “yetkiyi aldı bir yeri kalktı” minvalinde sözlerle gelmeyin. En başından beri tek yaptığımız çeviri ve insanlara yardım, fazlası olmadığımızı hep belirtiyoruz ve bizden bunu talep etmeyin diyoruz. Hatalarımız elbette ki vardır, bizler de herkes gibi mükemmel değiliz. Biz bunu sürekli belirtirken, görevimiz dışında şeyleri bizden isteyip sonrasında da “yetkin var, sen bizi sansürlüyorsun” tarzı şeyler demeyin. Sansürlemişsek bunu o kişiyi sevmediğimizden ya da birinin suçunu örttüğümüzden yapmıyoruz. Masum biri hakkında atılan bir iddia, o kişi hakkında kötü izlenim bırakabilir ve iddia da olsa koşulsuz şartsız kabul edecekler olacaktır. En başından beri belirtiyoruz, KANIT, KANIT, KANIT.

  Profesyonel mesleğimiz hâkimlik değil, duruşmaları karara bağlamıyoruz. Ki hâkim olsaydık da kanıtsız bir şey yapamazdık. Sevdiğimiz bir işi tamamen saf ve iyi niyetlerle yapıyoruz. Bize verilen yetkinin içinde kalmaya özen gösteriyoruz. Attığımız her adımı üstümüz olan Yüksek Rahip Kobra’ya bildiriyoruz. Görev bilincimiz tek umursadığımızken, halkımızın aydınlığa kavuşması tek gayemizken, bize elinizde bir kanıt yokken yöneltilen iddialar niye? En başından beri diyoruz: Biz ne Adalet Bakanlığı’na bağlı bir kurumuz, ne bizim olayları yargılama yetkimiz var, ne de biz olduğumuzdan fazlasıyız. En başından beri olduğumuzdan fazlasını iddia edenler sizlersiniz. Herkesin gönlü olsun diye sustum, diğer kardeşlerime bıraktım cevapları. Belli ki onlar yedirememişler gururlarına, ki ben de yediremedim ve en son patladım. Şu karalamaları hak edecek hiçbir geçmişimiz yok. Alnımız ak, yüzümüz pak. Eğer aramızdan birisi uygunsuz davranış yapmışsa artık lütfen kanıtlarla gelin. Kanıtlar olmadan biz bir şey yapamıyoruz. Olsa da bir şey yapamıyoruz. Forumlardan banlattırılacaksa bir hesap yine bu yetki bizde yok.

  Umarım bazı şeyler açıklığa kavuşmuştur. Bizden olduğumuzdan fazlasını bekleyip sonra da bunu yapıyormuşuz gibi suçlamayın.

  Hizmetlerimiz elimizden geldiğince kesintisiz devam edecek. Sizleri seviyoruz ve tüm kalbimle bunun burada bitmesini diliyorum. Yanlış anlaşılmalar olabilir, hatalar olabilir. Ben, kaç mesaj sadece onayladım ve sustum, sesimi çıkarmadım. Varsa bir yanlışımız, kanıtlarıyla Yüksek Rahip Kobra’ya atın. Karar mercisi en başından beri biz değildik. Bunu çokça tekrarlıyorum ancak artık anlamanızı istiyorum, her birinizin.

  Bundan sonra dahi saldırmalar ve boş ithamlar devam ederse, kesinlikle kâle alınma durumu olmayacak. Kimseyi sansürlemedik ama bundan sonra dahi devam eden aynı ithamlar olursa dikkate almamak değil direkt olarak yok hükmünde olacaksınız.

  İyi geceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir